EK - Galata na pragu eliminacije!

• 13. februar 2013.

• 17:43

Jedan od najvećih favorita za osvajanje Evrokupa, ekipa turskog Galatasaraja doživela je i treći poraz u Top 16 fazi ovog takmičenja, čime je znatno umanjila šanse za plasman među osam najboljih.

U prvoj utakmici petog kola Grupe L Evrokupa, u kojoj svoj meč od 19 časova i 30 minuta Crvena zvezda igra u Pioniru protiv Ulma, Uniks je u Kazanju savladao turski Galatasaraj rezultatom 64:57.

Ruski tim je imao vođstvo u najvećem delu meča i do kraja uspeo da ga sačuva, pa je tako stigao do možda i presudnog trijumfa u borbi za nastavak takmičenja u Evrokupu.

Pobedničku ekipu predvodio je Veremenko sa 15 poena, dok je Terel Lidaj upisao poen manje. Na drugoj strani, Engin Atsur je bio najefikasniji sa 12 poena, a srpski reprezentativac Milan Mačvan za 26 minuta na parketu postigao je sedam poena.

Uniks sada na čelu tabele ima tri pobede i dva poraza, pa ostaje da se vidi da li će mu se na toj poziciji pridružiti Crvena zvezda ili Ulm posle petog kola.