EK - Drama u Berlinu, Ritas izgubio dobijeno

utorak 22.01.2019.
21:54

Dugo će trebati igračima Ritasa da shvate kako su izgubili utakmicu u "Mercedes Benc Areni".

eurocupbasketball.com

Drugi meč 4. kola Top 16 faze Evrokupa u Grupi E završen je pobedom Albe iako je nemački predstavnik bio na rubu provalije.

Alba je savladala Ritas rezultatom 87:85 (25:27, 14:30, 27:13, 21:15) posle velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Litvanski predstavnik imao je 18 poena prednosti na poluvremenu duela u Berlinu, ali je sve to prokockao i na kraju morao da brani "pola koša" razlike što je učinio na očajan način.

Gosti su napravili prekršaj pri šutu za tri na dve sekunde pre kraja, a u momentu kada su imali "pola koša" prednosti.

Pošto je Martin Hermanson pogodio sva tri bacanja Alba je stigla do dva poena prednosti, ali je čak i u toj situaciji Ritas imao šansu da dođe do produžetka jer je Di-Džej Sili imao otvoren šut za dva koji nije realizovao.

Na kraju još jedna pobeda Albe u duelu sa Ritasom zahvaljujući kojoj nemački tim preuzima lidersku poziciju na tabeli Grupe E sa skorom 3-1.

Monako i Partizan imaju po dva trijumfa i dva poraza, a Ritas je poslednji sa samo jednom pobedom iz četiri utakmice.

U petom kolu Monako dočekuje Albu, dok u Beogradu gostuje Ritas iz Vilnjusa.