EK: Budućnost u seriji, dominacija Bajerna, Mačvan ponovo odličan

sreda 17.01.2018.
21:30

U okviru treće runde Top 16 faze, odigrana su tri duela.

Sportske.net

Budućnost je u Podgorici slavila protiv italijanskog Trentina, bilo je 77-64 za šampiona Crne Gore.

Već nakon 10 minuta bilo je jasno da se gosti iz Italije neće lepo provesti, domaćin je taj deo igre rešio u svoju korist sa 31-14.

Do kraja su rutinski odrađivali posao, držali dvocifrenu prednost i zasluženo slavili.

Istakli su se Kajl Gibson sa 17 i Nikola Ivanović sa 16 poena, dok je Nemanja Gordić dodao 13.

Kod gostiju sjajan Dominik Saton sa 26 poena, pratio ga je samo Hog sa 11.

Bajern je deklasirao Zenit na svom parketu, slavili su puleni Aleksandra Đorđevića sa 95-78.

Tesno je bilo u prvih 20 minuta, Bajern je dobio prvi kvartal sa tri poena, a sa tom prednošću su otišli na pauzu između poluvremena.

Ipak, prelomili su Bavarci meč u trećoj deonici, dobili taj deo sa 25-15 i u poslednjih 10 minuta otišli sa 13 poena viška.

Na kraju su i povisili prednost, slavili su sa 17 poena razlike.

Istakao se sjajni Devin Buker sa 27 poena, a pratio ga je Milan Mačvan, kome je jedan skok falio za dabl dabl (14p, 9sk, 4as).

Po 11 poena dodali su Kaningem, Đedović i Reding, dok je Stefan Jović za 20 minuta upisao četiri poena, šest asistencija i pet skokova.

Kod gostiju odličan je bio Kajl Kjurik, Amerikanac je ubacio 31 poena uz odličan šut iz igre (5/7 za dva, 4/7 za tri), dvocifren još samo Karašev sa 15 postignutih poena.

Nešto ranije, Darušafaka je slavila na svom terenu protiv Albe, bilo je 82-70 za ekipu Dejvida Blata.

Alba je pružila dobar otpor u prvih 20 minuta, čak su i vodili nakon dve četvrtine (44-45), ali su u trećem kvartalu dali samo devet poena, primili 21, te je sve bilo jasno u Istanbulu.

Najbolji u pobedničkom sastavu Vilbekin sa 15 pena, pratili su ga Sent-Ros i Majkl Erik sa po 11, dok su po 10 dodali Vil Kamings, Džahuan Džonson i Džejms Bel.

Kod gostiju 21 poena Pejtona Sive, 13 je dodao Luk Sikma.