• Autor: Vladimir Danilović

• 12. mart 2013.

• 22:18

Bilbao se posle pobede nad Ulmom plasirao u polufinale Evro kupa u košarci.

U prvom meču Ulm je pobedio Bilbao rezultatom 85:81, ali su Španci u drugom meču nadomestili nedostatak i uspeli da pobede Nemce sa čak 23 poena razlike i tako o ezbede polufinale Evro kupa. Rezultat na kraju utakmice je bio 101:78.

Ulm se dobro držao u prvoj četvrtini, i čak je i rešio u svoju korist rezultatom 28:30. U tom periodu igre viđena je veoma atraktivna košarka, a odbrane oba tima gotovo da nisu ni postojale.

Ipak u drugoj četvrtini domaćin pojačava ritam, i zahvaljujući pre svega Hamiltonu i Griamuu preuzima kontrolu utakmice, a na poluvreme se odlazi sa 10 poena razlike za Bilbao. Rezultat je bio 57:47.

Do kraja utakmice Bilbao je samo povećavao prednost da bi ona pred kraj dostigla i čitavih 30 poena razlike. Ipak konačan rezultat utakmice je 101:78.

Najefikasniji u domaćem timu su bili Zizis sa 23 i Hamilton sa 21 poenom. God gostiju se istakao odlični Brajant sa 21 poenom.