EK: Bajern i Ređo Emilija u polufinalu, odlični Lučić, Jović i Simonović

sreda 14.03.2018.
22:57

Kompletirana je i 1/4 finala Evrokupa.

Epa/Valda Kalnina

Nakon što su u dve utakmice plasman među četiri najbolje ekipe overili Darušafaka i Gran Kanarija, sada su im se pridružili i minhenski Bajern i Ređo Emilija.

Bavarci su u majstorici slavili na svom parketu protiv Uniksa, bilo je 91-81 za izabranike Aleksandra Đorđevića.

Na prvi odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom, bilo je 27-27.

Bajern je dodao gas u nastavku, pa su do poluvremena stekli četiri poena prednosti (46-42).

U trećoj četvrtini slična slika, Bajern za nijansu bolji, pa su na poslednji odmor otišli sa šest poena viška (69-63).

Držao je Bajern prednost do kraja susreta, u poslednjem minutu su se i dodatno odlepili, da bi na kraju slavili i sa dvocifrenom razlikom.

Nemački sastav je predvodio Reding sa 23 poena i sedam skokova, pratili su ga Kaningem sa 21 poenom, kao i Lučić (5sk, 2as), Jović (7as, 3sk) i Danilo Bartel sa po 12 postignutih poena.

Kod Uniksa 16 poena Loketa, po 12 su dodali Edžim i Lazme, dok je 11 upisao Džamar Smit.

U Italiji je bilo još napetije, ali je Ređana na kraju slavila sa 105-99.

Dobili su prvi kvartal gosti iz Sankt Petersburga, ali je domaćin uzvratio u drugoj deonici, pa je na odmor otišao sa pet poena viška (45-40).

Uzvratio je Zenit u trećem kvartalu, postgli su 31 poen u pretposlednoj deonici i poveli sa pola koša viška pred poslednjih 10 minuta.

Ipak, domaćin uspeva ponovo da dođe do preokreta, na kraju je trojkom na ulasku u poslednji minut meč prelomio Amadeo Dela Vale, nakon toga je Džulijan Rajt priveo posao kraju.

U pobedničkom sastavu su se istaki Kris Rajt sa 25 poena, Džulijan Rajt sa 21 poenom, zatim Dela Vale sa 20 postignutih poena, dok je dvocifren bio i Džajlin Rejnolds sa 10 poena.

U ekipi Zenita Evgenji Voronov je ubacio 23 poena, pratili su ga Kjurik sa 19, od koji je 14 ubacio u poslednjoj četvrtini, zatim Šejn Vitington i Marko Simonović sa po 15 poena, kao i Malkom Grifin sa 11.