Efes ponovo koban po Zvezdu, prekinuta neverovatna serija!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 03. februar 2017.

• 22:25

Crvena zvezda je u okviru 21. kola Evrolige prekinula seriju od sedam uzastopnih pobeda u ovom takmičenju.

Umor, manjak energije, povrede Stefana Jovića i Ognjena Kuzmića koji nisu bili u potpunosti spremni, nedovoljno samopouzdanje ostatka ekipe...

Dosta toga je danas falilo Crvenoj zvezdi koja je zabeležila prvi poraz nakon sedam uzastopnih pobeda u Evroligi. Koban po Crvenu zvezdu je i ovoga puta bio Efes koji je slavio sa 72:86 (20:16, 16:31, 16:14 i 20:25).

Dobro je krenulo po Crvenu zvezdu, poenima Mitrovića, Simonovića i Bjelice ekipa Dejana Radonjića je prvi put imala osetniju prednost od +6, da bi Efes ipak do kraja prve deonice spustio razliku na 20:16.

Ertel je vezao pet poena, Danston je zakucao za 27:27, a Marko Gudurić je imao veliki broj grešaka u tim trenucima, pa je Dejan Radonjić odmah morao da ga izbaci iz igre.

I Stefan Jović je pravio greške, ekipa Velimira Perasovića je igrala sve bolje i bolje, pa su napravili neverovatnu seriju od 15:0! Danston je u tim trenucima predvodio Efes, dva puta je vezao "2+1", dovodio do ludila odbranu Zvezde.

Poluvreme je završeno u korist Efesa rezultatom 47:36, Zvezda je primila čak 31 poen u četvrtini, što je previše za ekipu kojoj je odbrana glavna karakteristika.

Nastavak nam je doneo novu seriju Efesa od 7:0, poveli su sa 56:38, a onda je krenula neverovatna serija Crvene zvezde. Granitnom odbranom Crvena zvezda je stigla do 50:56, Efes nije dao koš sedam minuta, a Čarls Dženkins je bio neverovatan. Ipak, propušteno je mnogo prilika, otvorenih šuteva sa distance, rezultat je lagano mogao da bude i u korist Crvene zvezde.

Efes se vratio pred sam kraj treće četvrtine serijom 5:0 na +11, da bi početkom poslednje deonice sve bilo jasno, pošto je umor totalno stigao Crvenu zvezdu.

Trojkama Osmana i Tomasa koji je vezao dve trojke Efes je otišao na nedostižnih 54:76.

Imala je Zvezda trzaj do kraja utakmice, ali je sve to bilo potpuno nedovoljno za novu pobedu...

Simonović je imao 15 poena, Dženkins 13, a Volters 12. Na drugoj strani Braun 20 poena i 10 skokova. Dešon Tomas je dodao 17, a Ertel je imao 12 poena i 15 asistencija!