Duško Ivanović "nacrtao" Radonjiću kako s Uniksom

• Autor: Boban Filipović

• 06. novembar 2016.

• 15:51

Istrošeni prvim trijumfom u Evroligi nad Fenerbahčeom u Istanbulu, košarkaši Uniksa su doživeli prvi poraz u VTB ligi ove sezone.

Duško Ivanović
Nakon pet pobeda na startu sezone u regionalnom takmičenju, Uniks iz Kazanja je danas prerpeo prvi neuspeh na gostovnju u Podmoskovlju.

Himki je bio bolji od gostiju iz Tatarstana i slavio rezultatom 87:70  (27:16, 20:26, 21:18, 19:10).

Ekipa Duška Ivanovića je već u prvom kvatlatu stekla dvocifrenu prednost, a vođstvo nije ispuštala do kraja utakmice. Uniks se vratio u utakmicu u drugom delu druge četvrtine, ali je u nastavku Himki dodao gas i upisao ubeldjivu pobedu.

Bungu-Kolo je bio najefiaksniji kod pobednika sa 19 poena, naplaćeniji košarkaš Evrope Aleksej Šved je postigao 14, bivši igrač Cedevite i nesuđeno Zvezdino pojačanje Džejkob Pulen je brojao do 13, dok su crnogorski centar Marko Todorivić i Roulend utakmicu završili sa po 12 poena.

U Uniksu poslovično najefikasniji Kit Lengford sa 15 poena, Kolom je takođe ubacio 15 uz 9 asistencija, a Parahuski 11 poena.

Tim Jevgenija Pašutina sledeću utakmicu igra u četvrtak protiv Crvene zvezde u Kazanju u okviru 6. kola Evrolige.