Drama u Zagrebu - Zvezda kapitulirala!

• 11. oktobar 2015.

• 20:55

Košarkaši Crvene zvezde Telekom pretrpeli su prvi poraz u novoj sezoni pošto su u derbiju kola "položili oružje" pred Cedevitom u Zagrebu.

Apsolutni derbi 5. kola regionalne košarkaške lige odigran je u zagrebačkom "Domu Sportova" gde su Cedevita i Crvena zvezda Telekom priredili rimejk prošlosezonskog finala plej-ofa.

Aktuelni šampion ABA lige poražen je u Zagrebu rezultatom 74:72 (11:12, 24:26, 21:17, 18:17) u izuzetno uzbuljivoj utakmici koja je opravdala epitet derbija.

Dve najkvalitetnije ekipe u regionalnoj ligi smenjivale su se u vođstvu tokom većeg dela susreta, a domaćin je kontrolu nad rezultatom preuzeo početkom poslednje deonice kada je stekao 6 poena prednosti.

Zvezda je sve do sredine četvrte četvrtine jurila rezultat, a ona je u poslednjih pet minuta uspevala da preuzima vođstvo premda ono nije bilo veće od dva poena.

Pri rezultatu 70:70 Marko Arapović je pogodio trojku i tako prelomio utakmicu iako je Zvezda imala dovoljno vremena da se vrati u igru. Gal Mekel smanjio je na 73:72, ali je Izraelac napravio grešku u vođenju kada je Zvezda imala napad za vođstvo.

Kada je na sebe preuzeo epitet tragičara Gal Mekel je išao do kraja. Usledila je lična greška nad Lukom Babićem koji pogađa samo prvo slobodno bacanje, a onda Gal Mekel ne uspeva da pogodi za tri pa Cedevita uspeva da nanese prvi poraz Zvezdi.

Najefikasniji pojedinac u redovima poraženog sastava bio je upravo Gal Mekel sa 17 poena, 5 skokova i 8 asistencija, a pratili su ga Luka Mitrović sa 14 i Rajan Tompson sa 13 poena.

Cedevitu su do pobede nad šampionom predvodili Miro Bilan sa 14 poena, 6 skokova i 3 asistencije, odnosno Nemanja Gordić sa 13 poena.

Ovo je sedmi poraz Crvene zvezde Telekom na gostovanjima Cedeviti, a dve ekipe odigrale su ukupno devet mečeva u "Domu Sportova".