nedelja 06.11.2016.
18:57

Košarkaši MZT-a dočekali su ljubljansu Unioun Olimpiju u okviru osmog kola ABA lige.

MZT Skopje Aerodrom/Dragan Mitreski

Slavila je makedonska ekipa rezultatom 97-96 (19-33, 31-23, 22-24, 25-16) u dvorani "Jane Sandanski" u Skoplju.

Utakmica je obilovala uzbuđenjima i preokretima, na kraju su domaći uspeli da dođu do svog drugog trijumfa ove sezone.

Vodili su gosti nakon prvog kvartala sa 14 razlike, delovalo je da će MZT još jednom biti poražen, ali su se domaći podigli u drugom kvartalu i do poluvremena razliku spustili na šest poena.

Olimpija je pred poslednji kvartal uvećala razliku za još dva poena, ali su domaći odigrali sjajnu poslednju četvrtinu te su došli do trijumfa.

U neizvesnoj završnici pribraniji su bili domaći, ključne poene postigao je Stefan Sinovec. Njegova trojka u poslednjem minutu odvela je MZT na 95-94, te do kraja nisu ispuštali prednost.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Britanac Danijel Klark sa 22 poena, Tejms je dodao 19, Skot 18 poena. Odlično se pokazao i Sulejman Dijabate, koji je nedavno stigao u Skoplje, kako je upisao 13 poena i osam asistencija.

U poraženom sastavu iz Ljubljane, Mulalić je upisao 19 poena, bivši igrač Mege Nikola Janković je brojao do 15, Oliver je dodao 14 poena, Džeferson 13, dok je Horvat upisao 12 poena.