Drama u Ljubljani, Cibona pobegla sa dna!

subota 27.10.2018.
19:22

Veoma uzbudljiv meč odigran je večeras u Ljubljani, a pobedu su izborili gosti iz Zagreba.

aba-liga.com/Igokea/Nenad Vuruna

U prvoj večerašnjoj utakmici petog kola ABA lige, zagrebačka Cibona je kao gost savladala ekipu Olimpije u Ljubljani rezultatom 80:78, i to posle produžetka.

U regularnom toku meča rezultat je bio 68:68.

Tokom prvog poluvremena delovalo je da neće biti prevelike neizvesnosti, Olimpija je imala vođstvo i lagano ga uvećavala, pa je na odmor otišla sa devet poena razlike - 34:25.

Ali, sredinom treće četvrtine Cibona uspeva da uhvati rezultatski priključak i ušlo se u neizvesnu završnicu.

Ljubljančani su, ipak, bili na pragu pobede u regularnom toku, jer su vodili 68:62, a onda dozvolili rivalu da se opet vrati u igru, a Novačić je trojkom, četiri sekunde pre kraja izborio produžetak - 68:68.

I u dodatnih pet minuta Olimpija je uspela da stekne solidnu prednost, vodila je sa 76:72, ali opet kada je bilo najvažnije bolji su bili gosti iz Zagreba koji su večeras upisali svoj drugi trijumf u pet odigranih kola, a sada je i Olimpija među ekipama sa skorom 2-3.

Brendis Reli-Ros je sa 20 poena i po pet skokova i asistencija predvodio Cibonu, a uz njega je raspoložen bio i Marko Ljubičić sa 14 poena i pet ukradenih lopti.

U ekipi Olimpije, 17 poena Mirze Begića, 16 je upisao Blaž Mesiček.