Drama u Istanbulu! Pargo utišao Turke!

• 05. februar 2015.

• 21:04

Sjajan meč odigran večeras u Istanbulu, gde je Džeremi Pargo trojkom u poslednjoj sekundi produžetka doneo važnu pobedu Makabiju. Zoran Erceg propustio priliku da izraste u junaka ovog meča...

U prvoj utakmici šestog kola Grupe E Top 16 faze Evrolige, Makabi je kao gost savladao Galatasaraj sa 97:94, i to posle produžetka. U regularnom toku meča rezultat je bio 85:85.

Meč u Istanbulu obeležen je preokretima. Najveći deo prvog poluvremena protekao je u blagom vođstvi izraelskog tima, ali je u finišu druge četvrtine Zoran Erceg pokrenuo preokret Galatasaraja, za vođstvo na poluvremenu - 49:44.

I na startu treće deonice, Galatasaraj je bio bolji rival, stekao je i deset poena prednosti u tom delu igre (59-49), ali je zatim usledio odgovor Makabija, koji ne samo da je istopio tu prednost domaćina, već je ponovo preuzeo i vođstvo.

To vođstvo je iznosilo čak osam poena razlike na nešto više od dva minuta do kraja regularnog toka (85-77), da bi onda gosti napravili nekoliko velikih grešaka, što Galata koristi i serijom 8-0 stiže do produžetka. Međutim, Zoran Erceg je u poslednjim sekundama regularnog toka meča u dva navrata bio na liniji slobodnih bacanja i oba puta je ostvario polovičan učinak, iako je do tada sa linije penala šutirao 6-6.

Tako je propustio priliku da svom timu donese pobedu, a onda se drama nastavila i u dodatnih pet minuta, gde je Džeremi Pargo izrastao u junaka meča, trojkom u poslednjoj sekundi za konačnih 97-94.

U pobedničkoj ekipi Smit je bio najefikasniji sa 24 špoena, a Pargo je upisao 17. Galatasaraj je predvodio Zoran Erceg sa 29 poena i sedam skokova, dok je Ender Arslan upisao 20 poena.

Ovo je peta pobeda Makabija u šest odigranih mečeva, dok Galatasaraj sada ima skor 2-4.