Drama u finalu Evrokupa, Sašina Lokomotiva pretrpela prvi poraz

utorak 10.04.2018.
21:26

Ekipa koju sa klupe predvodi Saša Obradović večeras prekinula impresivnu seriju pobeda u Evrokupu.

Epa/Lukas Schulze

Finale plej-ofa Evrokupa počelo je večeras, dramatičnom utakmicom u Rusiji između Lokomotive Kubanj i turske Darušafake iz Istanbula.

Odluka je pala tek u produžetku, kada su gosti iz Turske trijumfovali rezultatom 81-78. U regularnom toku meča bilo je 72-72.

Lokomotiva je u većem delu drugog poluvremena imala vođstvo, tako je bilo i u samom finišu četvrte deonice, ali na šest sekundi pre kraja Skoti Vilbekin pogađa trojku i uvodi utakmicu u produžetak.

U dodatnih pet minuta Lokomotiva nije uspela nijednom da povede i poraz je bio neminovan.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Vilbekin sa 24 i Kamings sa 19 poena, a Lokomotivu su predvodili Mardi Kolins sa 14 i Kris Bab sa 13 postignutih poena.

U petak se igra druga utakmica, kada će domaćin biti Darušafaka.