Drama u Baru, ništa od Partizanovog preokreta!

nedelja 14.10.2018.
19:04

Fenomenalni Nemanja Vranješ sprečio preokret Partizana na gostovanju u Baru, Mornar slavio u dramatičnoj završnici.

aba-liga.com/Igokea/Nenad Vuruna

Posle dve startne pobede, ekipa Partizana večeras je pretrpela i prvi poraz ove sezone u ABA ligi. Crno-beli su večeras gostovali u Baru, gde je domaći Mornar slavio rezultatom 97:94.

Partizan je preko Gagića poveo sa 2:0 na početku meča, ali odmah zatim kreće sjajna serija domaćih od 13:0, u režiji Keniga, Lukovića i Mićovića, Tek je Lendejl uspeo da je prekine svojim poenima na oko četiri i po minuta do kraja prvog kvartala.

Barani su tada stekli tih desetak poena prednosti i Partizan do sredine poslednje četvrtine nije uspevao da taj zaostatak nadoknadi.

Šut za tri poena je odlično funkcionisao kod domaćih, posebno raspoložen u prvom poluvremenu bio je Vranješ, koji je u tom delu igre šutirao 3/3 van linije 6.75, a uz njega, koš Partizana su dalekometnom paljbom pogađali i Voler, Kenig, Kerington.

Uz njih, odličan je pod košem bio i centar Mornara Uroš Luković, dok je Partizanu nedostajala prepoznatljiva partija Radetra Zagorca, koji je briljirao u nekoliko prethodnih mečeva.

Na poluvreme se otišlo vođstvom domaćih od 14 poena razlike - 50:36, Partizan je pokušao već od starta treće četvrtine da izvrši pritisak i što pre smanji tu razliku, ali u tome crno-beli dugo nisu uspevali, i pored bolje igre u odbrani. Nekoliko kontri je ekipa Nenada Čanka brzopleto upropastila, što su Barani umeli da kažnjavaju.

Ipak, sredinom poslednje četvrtine, Partizan uspeva da uhvati priključak, zahvaljujući pre svih centru Đorđu Gagiću, koji je pravio sve više problema ekipi Mornara i u poslednja tri minuta ušlo se rezultatom 81:77 za domaće.

Potom sledi još jedan pogodak sve boljeg Gagića, za 81:79 i meč je ušao u neizvesnu završnicu!

Barani reaguju tajm-autom, a onda - trojka fenomenalnog Vranješa sa devet metara za povratak na ''plus pet'' - 84:79!

Na drugoj strani, Gagić polovično realiozuje slobodna bacanja, ali onda opet Vranješ - još jedna trojka za 87:80 i delovalo je da je to bio kraj nadama crno-belih da mogu do preokreta!

Ipak, Partizan preko Zagorca prilazi na minus dva, na oko 40 sekundi do kraja, ali Kenig odmah uzvraća za 91:87.

Posle novog tajm-auta crno-belih, Markus Pejdž pogađa trojku i ova utakmica je zaista postala dramatična - 91:90!

Sledi brz faul nad Vranješom, oba puta je bio precizan, ali Pejdž opet uzvraća za 93:92!

Vranješ je ponovo fauliran na 15 sekundi do kraja i ponovo je bio siguran sa linije penala - 95:92!

Uzvratio je Gagić na sedam sekundi pre kraja (95:94) , a onda poslednji tajm-aut, sedam sekundi pre kraja!

Do kraja, još jednom isti scenario, faul nad Vranješom koji ponovo pogađa slobodna bacanja i postavlja konačnih 97:94. Pejdž je pokušao trojkom da uzvrati, ali iz teške pozicije nije uspeo.

Nemanja Vranješ se na kraju zaustavio na 26 poena (trojke 5/5, slobodna bavanja 11/12), uz njega Kenig odličan sa 23 poena (trojke 4/7), Luković je upisao 12 poena uz sedam skokova, a Mićović 11 poena.

U Partizanu, Đorđe Gagić 21 poen, ali samo dva skoka, Pejdž 18 poena, uz šest asistencija, Marinković 14, a Lendejl 11 poena, od kojih je većinu postigao u prvom poluvremenu.

Ovo je prvi poraz Partizana ove sezone u ABA ligi, Mornar je upisao prvu pobedu u tri odigrana kola.