petak 10.11.2017.
21:48

Ekipa Cibone je u velikoj krizi.

ABA liga/MZT Skopje Aerodrom/Dragan Mitreski Dadi

Nakon poraza od srpskih timova, Partizana i FMP-a, ekipa Cibone je doživela još jedan poraz u nizu, ovoga puta od Zadra.

Zadar je zabeležio tek treću pobedu u ABA ligi, drugu uzastopnu, slavili su u veoma neizvesnoj završnici iako su vodili sa 11 poena prednosti par minuta pre kraja.

Cibona je vodila nakon prvih 20 minuta igre, imala je pet poena prednosti, ali je nakon toga posustala u trećoj i početkom poslednje deonice.

Domaći su imali 52:42 sredinom trećeg dela, a onda kreće serija Zadra, stigli su do 52:55, a tu prednost nisu ispuštali do kraja utakmice.

Imali su i 78:67 kada je Špralja pogodio trojku na 3 minuta do kraja, ali je onda nastao problem po goste. Žorić sa dva bacanja, Tomas trojkom i Jang sa dva bacanja vraćaju Cibonu u igru, a kada je Tomas pogodio dva slobodna bacanja za 76:78 ušlo se u veliku neizvesnost.

U poslednji minut se ušlo uz rezultat 78:78 kada je Jang pogodio za 2, ali je Božić na 16 sekundi pre kraja uspeo da donese pobedu gostima.

Na drugoj strani je Tomas pokušao za tri, zatim je Melvin pokušao za 2, nisu imali sreće.

Melvin je u Ciboni imao 18 poena, Tomas je dodao 17, dok je na drugoj strani Nouls uspeo da postigne 21 poen.