Doviđenja Španci, neka se spreme domaćini!

• 05. septembar 2015.

• 19:48

Reprezentacija Srbije velikom pobedom započela Evrobasket! Špancima su očitali lekciju u prvom kolu Grupe B i svima pokazali da su i na ovom takmičenju kadri za najviše domete!

Izabranici Saše Đorđevića savladali su selekciju Španije sa 80-70, u derbi meču prvog kola Grupe B Evropskog prvenstva.

Srbija je bolje započela utakmicu, povela je sa 5-0, a za to vreme Španci nisu uspeli čitava četiri minuta da postignu koš.

Međutim, naši repezentativci nisu na najbolji način iskoristili taj veoma loš period igre Španaca u napadu, pa od trenutka kada je Rudi Fernandez postigao prve poene za ''Furiju'', naš rival je brzo uspeo da uhvati priključak, a onda i da ubedljivo povede.

Naime, od izjednačenja na 9-9, Španci prave seriju 12-0 do završnice prve deonice, kada smo konačno uspeli da postignemo nove poene. U međuvremenu, bilo je i pojedinih problematičnih sudijskih odluka, a selektor Đorđević je zbog protesta kažnjen i tehničkom greškom.

Naši centri tokom prve četvrtine nisu uspevali da izađu na kraj sa svojim direktnim rivalima, ali u drugoj deonici smo počeli polako da dolazimo ''do daha''.

Naš tim nije dozvoljavao Špancima da se još više rezultatski odlepe, da bi završnicu poluvremena obeležila sjajna minijatura Nemanje Nedovića, koji je vezao osam poena, od čega dve trojke, za seriju Srbije 8-0 i izjednačenje na 34-34.

Do kraja druge četvrtine, Serhio Ljulj je pogodio za novo vođstvo Španaca, rezultatom 36-34.

A onda, sledi period najbolje igre našeg tima! Konačno je i Miloš Teodosić ''proradio'', postigao je i svoju prvu trojku, a počeo je i asistencijama da ''hrani'' svoje saigrače.

Uz njega, nišanske sprave podesili su i Bogdan Bogdanović i Zoran Erceg u tim trenucima, i uz odličnog Nemanju Bjelicu, Srbija je u finišu treće četvrtine povela sa 60-49!

Do kraja ovog dela igre, ''Orlovi'' nisu dozvolili Špancima da smanje razliku, pa se u poslednju četvrtinu ušlo rezultatom 62-52 u korist Srbije.

Međutim, Španci se nisu predavali, njihov odgovor je usledio već na startu poslednje četvrtine, kada su napravili seriju 6-0 i smanjili na 62-56.

Ipak, ''Orlovi'' su uspevali da zadrže vođstvo, a kada je Bjelica pogodio trojku za 69-63, na tri i po minuta pre kraja, činilo se da će naš tim u sam finiš ući sa mnogo više samopouzdanja.

Međutim, na drugoj strani glavnu ulogu preuzima Pau Gasol, za koga naša odbrana nije imala rešenje, pa se ušlo u dramatičnu završnicu, 71-70 za Srbiju, na minut i po do kraja!

A onda, novi projektil Nemanje Bjelice - 74:70, pa sjajna odbrana Kuzmića i Bjelice i ''bomba'' Bogdana Bogdanovića, 77-70!

Do kraja, još tri poena našeg tima, za konačnih 80-70!

Bravo, majstori!

Na kraju, najefikasniji u našem timu bio je Nemanja Bjelica sa 24 poena, 10 skokova i 4 asistencije. Nemanja Nedović je upisao 14, a Miloš Teodosić 12, uz pet skokova i 4 asistencije.

Špance su predvodili Gasol sa 16 poena i 5 skokova i Felipe Rejes sa 13 poena.

Već sutra naš tim igra drugi meč, i to protiv domaće selekcije Nemačke, koja je ranije danas savladala Island sa 71-65.