Dolijali Voriorsi, "profesor Beli" sve bolji!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 02. april 2016.

• 09:30

Nepobedivi šampion konačno zaustavljen u "Orakl Areni", Bjelica dobio minutažu i pokazao šta ume. Ulazimo u samu završnicu sezone, bitka za poslednje karte za plej of dramatična!

Dolijali Voriorsi,
Seriji je kraj. Dolijao je Golden Stejt, šampion je posle 54 meča kod kuće u šampionatu poražen kod kuće. Dželat je bio Boston, Kari je probao trojkom da izjednači u finišu, nije uspeo, pa je Golden Stejt pretpeo osmi poraz ove sezone. "Orakl Arena" je poslednji put videla poraz svojih ljubimaca pre 14 meseci. Džared Salindžer je odigrao odlično za goste, 20 poena, 12 skokova, Kari je brojao do 29, a sada Voriorsi moraju da dobiju pet od poslednjih šest mečeva kako bi srušili rekord Bulsa od 72 pobede u regularnom delu sezone.

Od Srba igrao je Bjelica, njegova Minesota je poražena u Juti, Srbin dobija veću minutažu nego u prethodnih par meseci, na parketu je bio čak 35 minuta, ubacio je 15 poena, imao i 8 skokova i 2 asistencije. "Džezerima" meč mnogo značajniji, u trci su za plej of, svi starteri su bili dvocifreni, ali je posao završila, kao i obično odbrana.

Juta je izjednačena na sedmom mestu sa Dalasom i ima pobedu više od devetog Hjustona.

I Mavsi su slavili, ponovo je omaleni Barea bio fantastičan, 29 poena, od kada se povredio Deron Vilijams, omaleni bek igra kao posednut. Dalas je odneo pobedu iz Detroita, a Pistonsima je večeras važnije, gostuju u Čikagu protiv direktnog rivala. Pobeda bi ih lansirala u plej of, poraz bi njihovu prednost nad Bulsima smanjio na pola pobede i čekala bi nas neizvesna završnica. Inače, kod domaćih, rekord sezone za Markusa Morisa, ubacio je 29 poena.

Napeto je bilo u Atlanti, Kavsi su izgubili prednost u drugom poluvremenu, ali nekako u produžetku iščupali pobedu. Lebron Džejms je ubacio 29 poena, preskočio posle Vilkinsa i Oskara Robertsona, svog idola. "Kralj Džejms" je imao i 16 skokova, jedna asistencija mu je nedostajala za trip-dabl. Tim iz Ohaja je uspeo da održi prednost od dve i po pobede na čelu Istoka, nad Torontonom koji je takođe slavio. Kanađani su odneli pobedu iz Memfisa, Terens Ros je ubacio četiri trojke u finišu i prelomio meč protiv oslabljenog domaćina.

Šarlot nije dozvolio iznenađenje protiv slabih Siksersa, gosti su se u finišu vratili na minus od dva poseda, ali su Hornetsi pojačali ritam i priveli meč kraju. Kemba Voker je ubacio 27 poena i sada su na korak od plej ofa. Ovo je već najbolja sezona u deceniji za tim Majkla Džordana, od 2009. nisu imali 44 pobede u sezoni.

Džabari Parker je doneo pobedu Milvokiju nad Orlandom poenima u finišu. Bio je centralna figura sa 26 poena, 14 od 16 šutem, a Janis Antetokumpo je napravio novi tripl-dabl, 18 poena, po 11 skokova i asistencija. U meču koji nije imao rezultatski značaj, kod poraženog Orlanda, Vučević gladan igre posle pauze, ubacio je 22 poena, Hezonja je dodao 11.

Gradski derbi timova koji će uskoro na odmor pripao je Niksima. Lengston Gelovej je srušio Netse, 14 od 18 poena dao je u poslednjoj četvrtini. I jedni i drugi su tužni ove sezone, a skor u derbijima je nerešen, 2:2.

Majami je uspeo da izgubi +24, ali je ipak slavio u Kaliforniji protiv Sakramenta. Luol Deng je sprečio još jedan kolaps Hita koji je ove sezone poznat po tome što gubi dobijene mečeve. Uostalom, to im se desilo pre tri večeri u Los Anđelesu, sada su uspeli da se izvuku. Džerald Grin je bio heroj, počeo je umesto povređenog Vejda, ubacio 30 poena. Dragić dobar, 18 poena, 7 skokova. Kod domaćih suspendovan Kazins, najefikasniji Stefov mlađi brat, Set Kari, sa 21 poenom.

Markif Moris se sa Vašingtonom vratio u Feniks iz koga je otišao zalupivši vrata, odigrao je odlično, osvetio se za zvižduke i uvrede, ubacivši 21 poen. Za Vizardse meč značajniji, i dalje tinja nada, kasne za Indijano koja je osma na Istoku 2 i po pobede. Kod Sansa, odičičan Teletović sa 24 poena i 12 skokova.