sreda 11.09.2019.
09:36

Selektor se odlučio za meru koja je bila radikalna.

fiba.basketball

Srbija nije uspela da se plasira u polufinale Svetskog prvenstva u Kini, poraženi smo od Argentine 97:87, a mnogi pominju odbranu kao ključ neuspeha naše reprezentacije.

Šta se zapravo desilo i da li je Srbija imala samo još jedan loš dan?

Svi smo očekivali nakon Gudurićeve trojke da ćemo prelomiti utakmicu na našu stranu, ali je usledila nova serija neumornih Argentinaca koji su pogađali iz svih pozicija i nošeni fantastičnim Kampacom stigli su do velike pobede, zaslužene, moramo napomenuti.

Taktika našeg selektora se nešto razlikovala od taktike koja je do sada primenjivana, a posebno mislimo na centarsku poziciju i činjenicu da je Nikola Jokić do sada uglavnom igrao u paru sa drugim centrom, a juče je bila drugačija situacija.

Brojke ne lažu, Đorđević je dao juče Jokiću 31 minut, dok su Raduljica, Marjanović i Milutinov sakupili ukupno 9 minuta.

Tako nije bilo u dosadašnjem toku prvenstva, pa pogledajte minute na parketu za svakog od naših centara.

Raduljica 10

Ova mera je usledila nakon lošeg izdanja protiv Španaca, selektor se odlučio da povuče radikalan potez koji, nažalost, nije doneo rezultat, posebno u odbrani gde nam je 39-godišnji centar Luis Skola napravio ogroman problem postigavši 20 poena.

Kada dođe do ovakvog pomeranja, samim tim dolazi i do pomeranja na poziciji četvorke gde se Bjelica vratio na "svoju" poziciju koju je igrao i pre priprema sa reprezentacijom.

Prvenstvo nije gotovo za nas, igramo za plasman od 5-8 mesta i imamo šansu da se plasiramo na OI.

Biće jako interesantno videti da li će biti pomeranja o kojima je Đorđević pričao pred odlazak na prvenstvo, ili će Jokić ostati na poziciji centra, a Beli na četvorci.

Sada tek vidimo koliki je hendikep neigranje Teodosića i Milosavljevića, zbog njihovih povreda je i dolazilo do pomenutih pomeranja, samim tim i do neuigranosti u ključnim utakmicama.