• Autor: Aleksandar Obrenović

• 23. mart 2019.

• 21:28

Drama u dvorani "Aleksandar Nikolić", Zvezda slavila posle produžetka.

Velika drama u dvorani "Aleksandar Nikolić", nekoliko preokreta, ekipe su se smenjivale u prednosti, a na kraju je kao pobednik izašla ekipa Crvene zvezde sa 104:101.

Očajno su i jedni i drugi ušli u meč, a rezultat je kasnije pokazao da je Partizan ušao slabije od Crvene zvezde mts.

Partizan je gubio sa 11:2 posle 5 i po minuta igre, bili su očajni u napadu, dok je Crvena zvezda s vremena na vreme koristila svoje šanse i to preko Bilija Berona koji je pogodio dve trojke.

Pejdž je bio taj koji je probudio Partizan trojkom, ali je na drugoj strani Kej-Si Rivers održavao prednost Crvene zvezde sve do kraja prve deonice.

Aleksej Nikolić donosi mnogo koristi Partizanovom napadu na startu druge četvrtine, Kej-Si Rivers je dokazao tada da je evroligaški igrač, prednost je sve vreme bila oko 10 poena u korist Crvene zvezde, a onda jak ritam Partizana u poslednja tri minuta.

Nakon poena Nikole Jankovića Milan Tomić je bio prinuđen da traži tajm-aut jer njegova ekipa nije imala rešenja u napadu, bilo je 31:27, crno-beli su se vratili u meč, a trojka Bandže Sija na 4 sekunde pre kraja je dodatno podgrejala crno-bele pred nastavak.

Problem za Crvenu zvezdu jeste bio i očajni Regland, imao je i malih problema sa povredom pa je njegov učinak danas u prvom poluvremenu bio slab.

Partizan je fenomenalno krenuo u drugo poluvreme. Renfro je razigravao svoje saigrače, Lendejl, Marinković i Novica Veličković su pogađali, pa su crno-beli stigli do +8! Zakucavanje Vanje Marinkovića je u potpunosti ućutkalo navijače Crvene zvezde koji su večeras ispunili dvoranu "Aleksandar Nikolić".

delije pionir

Vanja Marinković je večeras bio "x faktor" Partizana, nakon njegove trojke na semaforu je pisalo 41:52, crno-beli su bili daleko bliži pobedi u večerašnjem meču.

Ulazak Filipa Čovića na teren je donelo Zvezdi veliku energiju u napadu, i preko Davidovca koji je postigao dve uzastopne trojke bila je ponovo potpuna neizvesnost pred poslednju četvrtinu. Moramo pomenuti i trojku Vanje Marinkovića sa 8 metara, kao i trojku u poslednjoj sekundi Ognjena Dobrića.

Zvezda vraća prednost preko Ognjena Dobrića koji postiže novu trojku početkom poslednje četvrtine, a kada je Filip Čović pogodio novu, Trinkijeri je morao da traži tajm-aut.

Nervoza i jednih i drugih u nastavku, Novica je pogodio trojku o tablu, a Džok Lendejl je bio pribran pa je sa linije slobodnih bacanja vratio Partizan na -1.

Zvezda je na krilima fantastičnog Filipa Čovića stigla i do +6, ali crno-beli se nisu predavali. Vanja je pogodio novu trojku, Si je pogodio dva slobodna bacanja, Partizan je u potpunosti bio u igri.

Problem za Andreu Trinkijerija je bila povreda Novice Veličkovića koji najverovatnije propušta čitavu polufinalnu seriju, koleno je u pitanju, stradalo je nakon nezgodnog doskoka, videćemo šta će reći lekarski tim trofejnog kluba.

Sudije predvođene Beloševićem su nekoliko puta tokom poslednje deonice gledale snimke, utakmica se prilično odužila, sve je nagoveštavalo buru u poslednjih par minuta kada je Partizan izjednačio preko Nikole Jankovića.

davidovac

Davidovac je bio taj koji je doneo Crvenoj zvezdi novu prednost, a nakon promašene trojke Pejdža, Davidovac pogađa dva slobodna bacanja što je donelo domaćinu 84:80. Na 26 sekundi do kraja utakmice Vanja Marinković pogađa trojku iz ugla, bio je veoma raspoložen večeras i mirnoću je sačuvao i za kraj.

Na drugoj strani Čović promašuje jedno slobodno bacanje, Partizan je imao poslednji napad. Renfro je uspeo da pogodi na dve sekunde do kraja za izjednačenje!

Na drugoj strani je Rivers pokušao da donese pobedu Crvenoj zvezdi, nije uspeo, otišli smo u produžetke.

Lendejl vrlo brzo završava utakmicu zbog pete lične greške, Davidovac je igrao fenomenalno i uz 2+1 doveo Zvezdu do 3 poena prednosti na 2:20 do kraja. Na drugoj strani je Odžo završio utakmicu, a Zagorac se vratio "iz mrtvih" poenima za dva, potom i sa sedam metara za izjednačenje!

Tragičar duela jeste Đorđe Gagić.

Napravio je faul nad Dobrićem za 2+1, faul je bio nesportski, Zvezda je imala novi napad i tri poena prednosti na 50 sekundi do kraja. Beron je pogodio za 101:96, Gagić je "zakopao" svoj tim. Naredni napad Partizan nije iskoristio, Beron je rešio pitanje pobednika sa linije za slobodna bacanja.

Naredni meč je za sedam dana, Zvezda ima prednost od 1:0, na korak su od plasmana u finale.

Beron je imao 22 poena, Davidovac 17, Čović je imao 16 poena i 9 asistencija. Kod Partizana Marinković 20 poena, Lendejl je imao 17, a po 11 su postigli Novica i Renfro.