Dekoncentrisana Zvezda ispustila priliku za pozitivan skor, Brose slavio u "Areni"!

četvrtak 02.11.2017.
19:53

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su u petom kolu Evrolige od nemačkog šampiona.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Izabranici Dušana Alimpijevića nisu uspeli da upišu treću pobedu u Evroligi ove sezone, kako su u "KomBank Areni" poraženi sa 69-75 od Brose Bamberga.

Zvezda je postigla prve poene na meču, ali je Brose bolje otvorio meč, srljali su igrači srpskog šampiona u napadu, a gosti su to koristili i dobrom igrom u tranziciji ubrzo stigli do prve dvocifrene prednosti sredinom deonice (9-19).

Ogastin Rubit je bio raspoložen u uvodnim minutima, na polovini prvog kvartala imao je osam poena (4/4 iz igre) i po dva skoka i asistencije.

U nastavku prve deonice, Brose uspeva da održi prednost, poenima Loa u poslednji sekundama otišlil su na 12 poena viška pred kraću pauzu (18-30).

Otvorio je Lo drugu deonicu trojkom, ali je Zvezda uzvratila istom merom najpre preko Lazića, a potom i preko Bjelice.

Pogodio je potom i Apić, Zvezda je prišla na 26-33.

Usledila je nova sumnjiva odluka sudija, dosuđen je faul Apiću, a potom su priznati poeni Rubita. To ipak nije potreslo Zvezdu, koja je preko Bjelice i Lesora došla do minus šest poena.

Uspeva Bamberg ipak novom serijom da se odlepi, držali su gosti devet poena prednosti, pa su na kraju sa tim suficitom i otišli na odmor.

Nakon 20 minuta bilo je 34-43 za Brose, 13 poena je ubacio Rubit, dok je u redovima Zvezde bio najbolji Lesor sa 10 postignutih poena.

Heket Brose Bamberg

U drugom poluvremenu, ponovo bolje kreću gosti, dolaze i do 11 poena viška, ali onda Zvezda krajem deonice serijom 7-0 dolazi do četiri poena minusa, dve dvojke je vezao Ročesti, a onda je trojku pogodio Dangubić.

Uspeva ipak Brose da vrati trojku, ali Ročesti odgovara istom merom, a deonci lakom dvojkom zatvara Leon Radošević, za sedam poena viška u korist gostiju iz Nemačke.

Radošević je nastavio sa dobrom igrom i u poslednjoj deonici, pa je Bamberg preko hrvatskog internacionalca održavao prednost.

Ipak, pogurao je Zvezdu sjajni Tejlor Ročesti, njegovom trojkom na oko četiri minuta do kraja Zvezda dolazi do minusa od četiri poena.

Rocesti Zvezda Bamberg

Na dva i po minuta do kraja, poenima Lesora Zvezda dolazi do svega dva poena deficita, iako su većim delom susreta gubili sa više od sedam poena razlike.

Rubit je u dva vezana napada dobio priliku da sa penala poveća prednost Bamberga, ali je oba puta bio polovičan, pa su gosti  na minut do kraja imali četiri poena prednosti.

Nije Zvezda ipak u poslednjih par minuta imala dovoljno koncentracije, pronalazili su loša rešenja u napadu, Bamberg je polako povećavao razliku, te je na kraju došao do trećeg trijumfa u EL ove sezone.

U redovima Brosea 15 poena Rubita (samo dva u drugom poluvremenu), 12 je dodao Hikmen, dok je 11 uz sedam skokova upisao Leon Radošević.

Što se Zvezde tiče, istakao se još jednom Ročesti sa 22 poena, 14 je dodao Matijas Lesor, samo skok mu je falio za dabl dabl, dok se na 11 poena zaustavio Milko Bjelica.

Osetilo se odsustvo Pera Antića u redovima Crvene zvezde mts, koji nije mogao da pomogne saigračima zbog lakše povrede.

Sudije su večeras bile među glavnim akterima, često su donosile sumnjive odluke, čini se više na štetu domaćina, ali su i Alimpijevićevi puleni u odlučujućim trenucima bili ispod svog nivoa, dekoncentrisani, te je Brose na kraju ipak upisao zaslužen trijumf.