sreda 11.10.2017.
22:10

Partizan porazom započeo svoje ovogodišnje učešće u Evrokupu.

aba-liga.com/Mornar/Media Pro

U meču prvog kola Grupe C Evrokupa, košarkaši Partizana poraženi su večeras, i to veoma ubedljivo u Berlinu od domaće Albe rezultatom 111-85.

Kako je i najavio pre ovog meča, trener Partizana Miroslav Nikolić je iskoristio priliku za veću minutažu mlađim igračima, poput Marka Pecarskog, a svoj prvi nastup za crno-bele od početka sezone upisao je i Aleksandar Aranitović, koji se oporavio od povrede.

Pokušali su crno-beli da pariraju kvalitetnijem domaćinu, donekle su u tome uspevali, ali ubedljiv poraz nisu uspeli da izbegnu.

Prvo poluvreme obeležila je veoma loša igra Partizana u odbrani, Nikolićev tim je primio čak 30 poena u prvoj četvrtini, u drugoj još 27, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 57:39 za Albu i već tada je praktično bilo jasno ko će dobiti ovaj meč.

U nastavku se to i potvrdilo, domaći su rutinski priveli posao kraju, a nažalost, nije bilo pomaka kada je u pitanju igra crno-belih.

Večerašnji meč u Berlinu prilično se odužio, pre svega zbog problema sa semaforom tokom prve četvrtine, kada je došlo do višeminutnog prekida, ali i zbog pojedinih sudijskih odluka tokom treće četvrtine, kada je igra često ''seckana'' dosuđenim prekršajima.

Narednu utakmicu u Evrokupu Partizan će odigrati za sedam dana, kada u halu ''Aleksandar Nikolić'' dolazi litvanski Lijetuvos Ritas, koji je na startu poražen od Bilbaa sa 93-83.