subota 11.02.2017.
22:57

Ekipa FMP-a iz Železnika stigla je do nove pobede u ABA ligi najviše zahvaljujući sjajnom Dejanu Davidovcu.

BETAPHOTO/ABA liga/FMP

Veoma važna pobeda FMP-a iz Železnika u današnjoj utakmici protiv Olimpije sa 89:79.

Ekipa trenera Maksimovića stigla je do devete pobede u ABA ligi i sada je korak bliže opstanku u regionalnom takmičenju.

Vodila se neizvesna borba u prvom poluvremenu, FMP je imao 8 poena prednosti, ali je Olimpija to nadoknadila i prešla u prednost do kraja prvog poluvremena - 40:41.

Vodili su gosti tokom treće deonice, ali početkom poslednjeg dela igre domaćin prelazi u prednost i ne ispušta je sve do kraja.

Jednu od ključnih trojki postigao je Aleksa Radanov za 75:68, a kada je Nikola Žižić pogodio trojku za 83:72 sve je bilo daleko jasnije.

Davidovac je odigrao sjajnu utakmicu, imao je 27 poena, 5 asistencija i 4 skoka. Apić je dodao 18 poena, Bolden (na slici) 14. Na drugoj strani Janković po običaju najbolji sa 19 poena i 8 skokova, Oliver je dodao 14.

Za kraj još informacija da se Filip Čović povredio u 17. minutu meča i više se nije vraćao na parket.