Dan za zaborav - Zvezda "zaleđena" u Madridu!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 10. mart 2017.

• 22:35

Najubedljiviji poraz Crvene zvezde u Evroligi ove sezone i to na gostovanju Real Madridu.

Dan za zaborav - Zvezda
Crvena zvezda nije uspela da stigne do nove pobede u Evroligi danas pošto je izgubila od Real Madrida sa veoma ubedljivih 98:68 (38:24, 25:20, 17:13 i 18:11).

Nije tako loše počelo po crveno-bele, Nemanja Dangubić je počeo sa dva zakucavanja, ali je na drugoj strani Mačiulis sipao trojke.

Videli smo ogroman broj poena za prva tri minuta, a kada je Rendolf pogodio trojku, na semaforu je pisalo 15:10 u korist domaćina.

Videlo se da sudijski kriterijum ne odgovara Crvenoj zvezdi, bilo je dosta dosuđenih faulova, a pored toga, košarkaši Reala nisu mogli da promaše otvorene šuteve kojih je bilo dosta. Podatak da su šutirali neverovatnih 13/15 u prvom poluvremenu iz igre vam dovoljno govori o tome kako su igrali izabranici Pabla Lasa. Dodajte uz to i šut od 6/6 sa bacanja.

Real je u prvih 10 minuta postigao 38 poena, ugrozio je čak i rekord Makabija od 42 poena, a Crvena zvezda nije imala šta da traži sa ovakvom odbranom.

Lazić je vrlo brzo stigao do tri lične greške, sve je išlo nizbrdo po ekipu Dejana Radonjića. Kada je Rudi Fernandez pogodio za 3 iz veoma teške pozicije za 53:34, znalo se da Zvezdi teško da ima spasa u ovom meču.

U nastavku su domaći održavali prednost od 20-ak poena prednosti, iako je Zvezda malo "stegla" odbranu. Ipak, u napadu su bili raspoloženi samo Dženkins i Simonović, crveno-beli nisu uspevali da smanje prednost.

Poslednja četvrtina bila je pravi horor za Zvezdu.

Tim Dejana Radonjića nije uspevao da postigne pogodak veoma dugo, čak 3 i po minuta u poslednjoj deonici, pa je prednost narasla i do +29. Kada je Dončić zakucao bilo je i +31, Crvena zvezda je tonula lagano ka najubedljivijem porazu u Evroligi ove sezone.

Ipak, opuštanje Reala na samom kraju dovelo je do smanjenja rezultata, Gudurić je proigrao i uspeo da makar malo ublaži ovu prednost Reala.

Kod Reala najefikasniji Mačiulis, Tejlor i Ajon sa po 12 poena, dok je u Crvenoj zvezdi bolji od ostalih bio Marko Simonović sa 13 poena, dok je Čarls Dženkins postigao 10.