Nižnji Novgorod je pao u Kazanju prosle produžetka, a Stevan Jelovac odigrao još jedan dobar meč.

acb.com
acb.com

Izabranici Zorana Lukića su pružili junački otpor drugoplasiranom timu VTB lige i bili nadomak iznenađenja, ali se iz Tatarstana vraćaju poraženi.

Uniks je uspeo da istopi -12 sa poluvremena u trećoj i četvrtoj četvrtini, regularni deo utakmice završen je nerešenim rezultatom (84:84), a dodatnih pet minuta "zeleni" su dobili sa 15:9 i na kraju slavili sa 99:93.

Stevan Jelovac je bio najefikasniji u svom timu sa 22 poena, imao je i 14 skokova. Ipak, polovinu koševa dao je sa penala (11/12), nad njim je načinjeno čak osam faulova, ali mu je šut iz igre bio veoma loš, za tri je šutirao 1/9, a za dva 4/11.

Igrač utakmice bio je bivši košarkaš Partizana Stefon Lazme sa 27 poen i osam skokova. On i Kino Kolom su bili prevaga, Španac je imao 20 poena i 7 asisetncija.