četvrtak 04.02.2016.
22:11

Košarkaši Crvene zvezde ponovo su izgubili u Istanbulu, a utisak je da su crveno-beli mogli do pobede nad Darušafakom.

euroleague.net

Kada se podvuče crta, crveno-beli su zasluženo izgubili u Turskoj. Uprkos domaćinskom suđenju (32 - 13 u slobodnim bacanjima), Zvezda je i velikim brojem grešaka, naročito u finišu, praktično poklonila pobedu neubedljivoj Darušafaki.

Naročito bode oči sama završnica meča, pored toga što Zvezda nije pogodila u poslednja četiri minuta, crveno-beli su u poslednja dva minuta promašili pobedu.

Cirbes je promašio dva slobodna bacanja, potom su gosti pogodili odlučujuću trojku posle dva skoka u napadu.

Branko Lazić je promašio iz izgledne pozicije, a potom je uz Stefana Jovića u poslednjem napadu promašio za tri poena.

Da li je Zvezda u ovom periodu ipak mogla da prelomi meč u svoju korist? Dva promašena bacanja, dva ofanzivna skoka Darušafake kod odlučujućih poena i dve promašene trojke za produžetak?