Crveno-beli trijumfalno kroz Vršac

• 21. april 2012.

• 20:51

Košarkaši Crvene zvezde Beograd ostvarili su novi trijumf u Agroživ Superligi Srbije. Oni su večeras slavili u Vršcu protiv Hemofarma, što im je peta pobeda u prvih osam kola domaćeg šampionata.

Dobar otpor favorizovanoj Zvezdi pružila je večeras mlada ekipa Hemofarma, ali više od časnog poraza nije moglo - 76:68 na kraju za crveno-bele.

Prvih deset minuta najavljivali su novi ubedljivi poraz Vrščana. Zvezda je povela čak sa 21:6, a na ulasku u drugu deonicu ušla je sa trinaest poena prednosti (24:11).

Ipak, kako je utakmica odmicala, domaći tim je polako hvatao priključak. Serijom 5:0 u finišu prvog poluvremena Hemofarm konačno uspeva da spusti razliku ispod deset poena (43:35).

U trećoj deonici, u jednom trenutku su domaći uspeli da stignu na ''minus šest'', ali su Pešićevi izabranici u tim trenucima pojačali ritam i ponovo stigli do dvocifrenog vođstva.

I u poslednjih deset minuta, Vrščani su uspeli da se vrate na šest poena zaostatka, ali crveno-beli nisu dozvolili preokret.

Omar Tomas sa 11, Bojan Popović i Andreja Milutinović sa po 10 poena bili su najefikasniji u Crvenoj zvezdi, dok je Vrščane predvodio Gagić sa 13 poena.