ponedeljak 12.02.2018.
19:34

Kakva uvertira za Kup Radivoja Koraća!

Beta/Branislav Božić/Ev

Crvena zvezda je večeras opravdala ulogu favorita protiv ekipe Zadra, i ne samo to, nego je napravila i moćan uvod u predstojeći završni turnir nacionalnog Kupa.

Ekipa Dušana Alimpijevića je pred svojim navijačima deklasirala Zadar u poslednjoj utakmici 20. kola ABA lige i na kraju slavila rezultatom 97-67.

Crveno-beli su se ovim trijumfom ponovo izdvojili na lidserskoj poziciji, dva kola uoči plej-ofa, a utakmicu je obeležio i rekord koji je postavio Branko Lazić, od večeras igrač sa najvećim brojem utakmica u Zvezdinom dresu (430).

Zadar je samo tokom prve četvrtine pružio ozbiljniji otpor, vodio je sa 10:4, bio ravnopravan do kraja tog dela igre, ali je već u drugoj četvrtini došla do izražaja velika razlika u klasi od trenutka kada je Zvezda pojačala odbranu.

Na poluvreme se otišlo vođstvom crveno-belih rezultatom 47:36, a u nastavku se ova razlika u korist aktuelnog šampiona samo uvećavala do konačnih ''plus 30''.