Crvena zvezda Telekom - Partizan NIS 62-82 (kraj)

• 16. jun 2014.

• 20:01

Partizan dobio drugu utakmicu finalne serije plej-ofa i izjednačio u seriji na 1-1 u pobedama. Večeras, srećom, bez incidenata.

Kao što je poznato, Partizan večeras nastupa bez Pavlovića i Milutinova, Zvezda bez Nelsona i Tejića, koji su suspendovani posle tuče u prvoj utakmici, a koju je Zvezda dobila sa 97-88 i povela u finalnoj seriji.

PRVA ČETVRTINA

Partizan bolje započinje meč, poenima Bogdana Bogdanovića stiže do vođstva od 0-5!

Zvezda ni tri minuta od početka meča ne uspeva da pogodi iz igre, a Gagić na drugoj strani poentira za 2-8.

Dejan Radonjić je reagovao tajm-autom, posle koga je Jaka Blažič pogodio za tri poena, 5-8.

Tačno na sredini prve deonice ponovo pogađa Gagić, nešto kasnije još jednom i partizan stiže do ''plus 9'' - 5-14!Dakle, fudbaleri ,,Jagodine“ treniraće nekoliko dana na svom terenu a zatim sledi centralni deo priprema u Sloveniji.

Zvezda bez Nelsona nikako da nametne ritam igre, Blažič pravi korake, posle čega je Gagić iznudio prekršaj i poentirao za 5-15.

Zatim slede posni Daloa na jednoj, odnosno Dženkinsa na drugoj strani i na semaforu je 7-17.

Na dva i po minuta do kraja prve deonice, Dženkins precizan i sa penala, a na drugoj strani uzvraća Bertans - 9-19.

Novi neiskorišćeni napad Zvezde, Gagić je povukao kontru, Bertans pogodio trojku, a Lazić u tom trenutku laktom udara Bogdanovića, koji je pao na parketa, a trener Vujošević ga je izveo iz igre - 9-22.

Došao je Partizan i do ''plus 14'', ali Katić zatim smanjuje na 11-23, što je rezultat prve četvrtine.

DRUGA ČETVRTINA

Raško Katić svojim poenima otvara i drugu deonicu, a sve bolji je i Bertans u ekipi Partizana - 13:25.

Nešto kasnije poentira i Bogdanović sa penala, a onda dobra odbrana crno-belih i još bolja kontra koju je realizovao Boris Dalo - 13-29!

Prednost Partizana sve ubedljivija, Bogdanović poentira sa linije penala, posle prekršaja Lipovija za 13-31, Zvezda je smanjila na 15-31, ali Gagić je sjajan u ekipi Partizana. Nova kontra i zakucavanje za 15-33.

Sledi period igre u kome Zvezda polako podiže nivo igre, a Partizan ulazi u sve veće probleme sa prekršajima - 21-35 za sredini druge četvrtine.

Bezbradica je vrlo brzo napravio tri penala, a posle trećeg Vujošević ga izvodi iz igre. Međutim, Katić ne pogađa nijedno slobodno bacanje.

Nešto kasnije lep prodor i poeni Lazića, ali uzvraća na sličan način i Bogdanović - 23-37.

Zvezda je imala zatim svoju mini seriju koju je prekinuo Bogdanović za 27-39, ali Dženkins smanjuje na 29-39 u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Tajm-aut Vujoševića...

Do kraja još samo poen Gagića sa linije slobodnih bacanja, ali i trojka Bogdanovića sa pola terena, koja međutim, nije priznata jer je ipak prethodno isteklo vreme - 29-40 posle prvih 20 minuta.

TREĆA ČETVRTINA

Drugo poluvreme počinje poenima Bogdana Bogdanovića, a onda i trojkom Bertansa i Partizan je već na ''plus 16'' - 29-45!

Seriju crno-belih prekinuo je Raško Katić, poenima sa distance za 31-45, da bi zatim sa linije slobodnih bacanja precizan Blažič - 33-45.

Bertans ulazi u problem sa prekršajima, napravi je treći, a Jaka Blažič zatim poentira za 35-45.

Posle Vujoševićevog tajm-auta, Gagić pogađa za 35-47. Usledio je prekršaj Tepića i poenio Katića sa penala, Lovernj uzvraća sjajnim zakucavanjem, a atmosferu među navijačima Zvezde podiže Dženkins - trojka za 40-49!

Zvezdina serija se nastavlja - Simonović ispod koša poentira, a onda i Katić - 44-49.

Novi tajm-aut Vujoševića, a onda poeni Gagića uz faul, pa tehnička greška zbog protesta crveno-belih. Posle svega, već je 44-54.

Uzvratio je Katić novim poenima, a na drugoj strani ''sevaju varnice'' između Dženkinsa i Daloa. Na sreću, bez incidenta...

A posle prekršaja Daloa, Blažič sa linije slobodnih bacanja popnovo vraća Zvezdu u igru - 48-54.

Bogdan Bogdanović uzvraća na drugoj strani, njegov 21. poen do sada - 48-56. Ali, ne mogu crveno-beli da ga zaustave, trojka za 48-59! Tajm aut Radonjića.

Do kraja treće deonice još je Blažič poentirao za 50-59. Još deset minuta do kraja meča.

ČETVRTA ČETVRTINA

Zvezda vrlo brzo uspeva da smanji prednost crno-belih, posle nove trojke Dženkinsa rezultat je 55-60.

Crno-beli sve teže dolaze do koša, a Zvezda topi prednost Partizana iz minuta u minut - već je 57-60!

Ulazimo u potpuno otvorenu završnicu!

Ali stvar ponovo u svoje ruke uzima Bogdan Bogdanović! Prvo trojka, a onda koš uz prekršaj i rezultat je 57-66!

Na pet minuta pre kraja, Andrić pogađa trojku za Partizan, uzvratio je Lazić na isti način, ali Zvezda ostaje bez povređenog Radenovića, koji napušta teren i odlazi u svlačionicu - 62-69.

Ali, sledi novi odgovor Partizana, koji preko Lovernja ponovo stiže do dvocifrene prednosti - 62-72.

Ali, Zvezda nema snage za preokret, a više ni vremena, dok na drugoj strani Bogdanović projektilom za 62-78 stavlja tačku - pobeda Partizana za izjednačenje u finalnoj seriji!