Crnogorci izbegli blamažu na Islandu

• 08. septembar 2012.

• 19:45

Iako je, posle obezbeđenog plasmana na Evropsko prvenstvo, bilo i očekivanho opuštanje reprezentativaca Crne Gore u finišu kvalifikacija, večerašnjih 22 poena razlike za Island na poluvremenu i primljenih 61 poen u prvih 20 minuta bili su potpuno neočekivani. Ipak, ''Sokolovi'' u nsatavku uspeli da naprave preokret.

Reprezentacija Crne Gore ostvarila je i devetu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, ali večeras znatno teže od očekivanog nu duelu sa domaćim Islandom.

Selekcija Luke Pavićevića je slavila rezultatom 101:92, ali ako se ima u vidu da je Island na poluvremenu vodio sa nestvarnih 61:39, jasno je kakvu su partiju pružili košarkaši lidera kvalifikaciona Grupe A u prvih 20 minuta.

Posebno je katastrofalna igra Crne Gore bila u drugoj četvrtini, kada je Island uspeo da postigna čak 38 poena, naspram 20 gostiju!

Ipak, u poluvremenu su se ''Sokolovi'' očigledno prenuli, zaigrali kako umeju i na kraju uspeli da izbore očekivani trijumf.

Za to su najzaslužnija dvojica igrača - sjajni Vladimir Dašić sa 38 postignutih poena, uz 14 skokova i Tejlor Ročesti, koji je upisao 31 poen.