"Crno-beli" pregazili "Pantere", nepogrešivi Janković, derbi u finalu Superlige!

• Autor: Nikola Miloradović

• 07. jun 2019.

• 20:49

Košarkaši Partizana slavili su u trećem i odlučujućem meču polufinalne serije protiv FMP Železnika.

Ekipa Andree Trinkijerija ubedljivo je slavila pred svojim navijačima u dvorani "Pionir" protiv ekipe FMP-a, bilo je 97:59 u korist "crno-belih".

FMP se držao u prvom delu prve deonice, ali je Partizan uspeo da iskoristi loš šut gostiju i stekne nešto komforniju prednost pred odlazak na odmor (+9).

Na startu druge deonice dogodio se jedan incident, tehničku je zaradila klupa FMP-a, isključen je funkcioner kluba Vladan Mitrović.

Nakon nervoznog početka Partizan je nastavio sa dobrom igrom, prednost "crno-belih" je rasla iz minuta u minut, da bi nakon trojke Jankovića u poslednjim sekundama prvog poluvremena domaćin došao do suficita od 24 poena.

U nastavku se nije mnogo šta promenilo, košarkaši Partizana su nastavili da pogađaju iz svih pozicija, posebno su raspoloženi bili Stefan Janković i Ognjen Jaramaz.

Sa druge strane FMP nije imao rešenja za odbranu "crno-belih", pa je prednost osvajača Kupa Radivoja Koraća rasla iz minuta u minut.

Ređali su se i atraktivni potezi pred košem "Pantera", gosti su delovali bezvoljno, a "crno-beli" nisu puštali gas.

U pobedničkom sastavu su se istakli Stefan Janković sa 21 poenom, bez promašaja iz igre (3/3 za dva, 5/5 za tri) i čak 13 skokova (indeks 32), dok je 17 poena dodao Ognjen Jaramaz. Dvocifren sa 10 poena i Aleksej Nikolić.

U poraženom sastavu 19 poena Stefana Đorđevića, po 10 su dodali Dilejni i Stefan Pot.

Partizan je tako izborio plasman u finale Superlige, gde će snage odmeriti sa "Večitim" rivalom, ekipom Crvene zvezde. Prvi meč bi trebalo da se odigra u ponedeljak, 10. juna.