Crno-beli nisu izdržali, novi poraz u Evrokupu

• 08. novembar 2017.

• 21:53

Dugo se držala mlada ekipa Partizana, ali finiš je pripao iskusnijem i kvalitetnijem timu.

Košarkaši Partizana doživeli su i četvrti poraz ove sezone u Evrokupu.

U meču petog kola Grupe C, ekipa Miroslava Nikolića je večeras pred oko četiri hiljade navijača u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' poražena od  favorizovane Lokomotive Kubanj sa 93:83.

Početak meča nagoveštavao je potencijalno iznenađenje, iako su crno-beli u ovu utakmicu ušli bez Novice Veličkovića i Marka Čakarevića.

Partizan je posle prvih pet minuta igre vodio sa ubedljivih 17:6, zapaženi su u tim trenucima bili i Vanja Marinković i Samjuels, ali gosti su polako počeli da ''stežu'' odbranu, crno-beli su sve teže stizali do poena, pa se i prednost polako topila.

Posle prvih deset minuta igre bilo je 24:21 za Partizan koji ni tokom većeg dela drugog kvartala nije dozvoljavao rivalu da preuzme vođstvo. Mladi Marko Pecarski je sa pet vezanih poena u drugoj četvrtini dao značajan doprinos takvom razvoju događaja, ali u samom finišu poluvremena crno-belima je ponestalo snage.

Lokomotiva je povela sa 38:34, posle čega sledi Partizanova mini serija od 5:0, ali se posle tehničke greške Vilijams-Gosu na poluvreme ipak otišlo minimalnim vođstvom gostiju - 41:39.

Treću četvrtinu obeležila je ''rezultatska klackalica'', ekipe su  se smenjivale u minimalnom vođstvu, sve do poslednjeg minuta treće četvrtine, kada se Lokomotiva odvojila na 63:57.

To je bio uvod u još bolju igru ekipe Saše Obradovića na početku poslednje četvrtine, pa je Lokomotiva stigla i do ''plus 12'' - 76:64.

Crno-beli se nisu predavali, uzvratili su serijom 7:0, preko Milera, Marinkovića i Samjuelsa, ali su potom ostali i bez svog novog centra, pošto je Samjuels zaradio petu ličnu grešku.

Uspeo je Partizan sa se primakne na 81:77, ali više od toga nije mogao. Posle tajm-auta, gosti ekspresno stižu do dvocifrene prednosti i pitanje pobednika bilo je rešeno.

Lokomotivu je do trijumfa predvodio Džo Reglend sa 23 poena (trojke 5/9), a raspoložen je bio i Dmitri Kulagin sa 15.

U Partizanu, Samjuels 17 poena i 11 skokova, Vilijams-Gos 18 poena (2/10 za dva), Miler je upisao 15, a Vanja Marinković 13 poena.