Cedevita na krilima Amerikanaca slavila posle tesne završnice u "Morači"!

nedelja 18.12.2016.
20:54

Košarkaši zagrebačke Cedevite gostovali su u Podgorici ekipi Budućnosti u okviru 14. kola Jadranske lige.

Beta/ABA liga/Cedevita/Ev

"Vitamini" su slavili na gostovanju ekipi podgoričke Budućnosti, na kraju je bilo 84-86 (24:16, 26:31, 19:19, 15:20) za hrvatski sastav, nakon veoma neizvesne završnice.

Budućnost je bolje otvorila utakmicu, dobili su prvi kvartal sa osam poena razlike, činilo se da Cedevita nema šta da traži u "Morači".

Ipak, gosti su pokazali kvalitet u drugoj deonici koja je obilovala poenia, dobili su je sa pet poena razlike i smanjili razliku pred odlazak na odmor.

U trećoj četrtini nije bilo pobednika, u poslednju četvrtinu se ušlo sa tri poena prednosti za domaćina.

Cedevita je nastavila da pritiska domaćina, imali su zagrepčani odgovor na sve, a na manje od tri minut do kraja, dolaze i do prvog vođstva poenima Rajan Boutrajta sa linije penala.

Vodili su ma nešto više od minut do kraja gosti sa 80-84, ali je onda na scenu stupio Bojan Subotić koji je do tada bio poprilično neprimetan.

Najpre je pogodio dva bacanja nakon nepotrebnog ofanzivnog faula Karla Žganeca, da bi potom ukrao loptu gostima, nakon toga je pogodio za dva poena i izjednačio rezultat.

Utakmicu ipak u korist gosiju rešava Marko Tomas, dvojkom u poslednjim trenucima.

U pobedničkom sastavu dominacija američkih košarkaša, predvodio ih je Šurna sa 17 poena, a po 16 su dodali Boutrajt i Rašad Džejms.

Njih je pratio Marko Tomas sa 13 poena, Miro Bilan je upisao dabl dabl sa 10 poena i 11 skokova.

U poraženom sastavu, 17 poena i sedam asistencija bivšeg igrača Zvezde Markusa Vilijamsa. Njega je pratio iskusni centar Šon Džejms sa 15 poena, šest skokova i četri asistencije.

Odličan je bio i bivši igrač Cedevite Gordić sa 15 poena i osam asistencija, a dvocifren je bio i Šehović sa 12 poena.

Cedevita je ovom pobedom preskočila Budućnost, te su zagrepčani sada treći, a Budućnost četvrta.