Čas profesora Duranta!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 09. maj 2016.

• 08:08

U Džordžiji radila "metla", drugu sezonu u nizu. Kevin Durant izjednačio rekord karijere, Oklahoma poravnala protiv San Antonija!

Drugu godinu u nizu Klivlend je počistio Atlantu. Ova sinoćnja, četvrta utakmica serije bila je i najnapetija, Lebron Džejms je prelomio u poslednjem minutu.

On je pogodio najvažniji šut na utakmici, ali i zajedno sa Tristanom Tompsonom odigrao sjajnu odbranu na Šrederu u poslednjem napadu Houksa.

Tako su stvari završene u Džordžiji, a nedodirljivi Kavsi imaće vremena da odmore pred finale konferencije.

Odličan je bio Kevin Lov sa 27 poena, ovoga puta nismo videli perfektan šut za tri poena Klivlenda, ali su opet ubacili 16 trojki iz 37 pokušaja. Na kraju, u ovoj seriji su šutirali preko 50% za tri poena.

Lebron i Irving su dali po 21 poen, na drugoj strani Šreder 21, na kraju je bio i tragičar, ali vreme radi za mladog Nemca.

Na Zapadu nas čeka fenomenalna serija, Oklahoma je noćas izjednačila na 2:2 protiv San Antonija.

Velika partija Kevina Duranta, ubacio je 41 poen Sparsima, izjednačio rekord karijere u plej ofu.

U drugom poluvremenu je pogodio 10 od 13 šuteva, u poslednjoj četvrtini nepogrešiv ubacio je 17 poena u tom delu igre.

Vestbruk je uz 14 poena imao i 15 asistencija, mnogo pomoći domaćin je imao od odličnog Stivena Adamsa, kršni Novozelanđanin je uz 16 poena uhvatio 11 lopti. Ukupno je Oklahoma šutirala preko 50%, pa gosti nisu puno toga uspeli da učine. Držali su priključak, ali za Duranta nije bilo leka. Kod gostiju Parker 22 poena, Leonard 21, Oldridž 20.

Goste nije služio šut, ubacili su tek dve trojke, odigrali dobro prvu četvrtinu i stali. Dankan i Grin se nisu upisali, Marjanović je odigrao 44 sekunde bez učinka.

Serija se vraća u Teksas, sa 2:2 sve ostaje otvoreno, naredni meč je sutra uveče.

Oklahoma - San Antonio 111:97 (2:2)
Atlanta - Klivlend 99:100 (0:4)