Budućnost se mučila u Zagrebu, iznenađenje izostalo

subota 25.01.2020.
19:54

Sedamnaesto kolo ABA lige počelo je utakmicom u Zagrebu, gde je Cibona dočekala podgoričku Budućnost.

BETAPHOTO/ABA liga/Zadar

Budućnost je uspela da opravda ulogu favorita, ali do pobede nije došla nimalo lako.

Na kraju, 87:78 za Podgoričane, kojima je ovo trinaesta pobeda od početka sezone u ABA ligi, dok je Cibona pretrpela dvanaesti poraz.

Gosti su bolje započeli meč, tokom prve četvrtine su uglavnom vodili, a Cibona je uzvratila u drugoj deonici, tokom koje su Zagrepčani bili potpuno ravnopravan rival i održavali blagu rezultatsku prednost.

Na poluvremenu je bilo 45:44 za Cibonu, koja nije uspela da u nastavku zadrži vođstvo. Početkom poslednje četvrtine Zagrepčani su prišli na poen zaostatka (72:71), ali više od toga u ovom meču nisu mogli.

Džastin Kobs sa 24 poena i sedam asistencija i Hasan Martin sa 15 poena bili su najzaslužniji za trijumf Podgoričana, a Cibonu je i ovoga puta predvodio Bundović sa 18 poena.