• Autor: Aleksandar Obrenović

• 25. februar 2017.

• 22:56

Ekipa Budućnosti je uspela da savlada FMP sa 93:84 u okviru 24. kola ABA lige.

Moglo je biti veoma neizvesno, ali je četa Branka Maksimovića upala u veoma lošu seriju u poslednjoj četvrtini i donela novu pobedu ekipi Budućnosti u okviru ABA lige.

Budućnost je danas savladala FMP sa 93:84 u okviru 24. kola i tako zabeležila 17. pobedu u takmičenju, pa su i dalje u borbi za drugo ili treće mesto koje će dovesti do izbegavanje jedinog evroligaškog tima u ABA ligi, Crvene zvezde.

Imali su kontrolu u prvom delu igre košarkaši Budućnosti, dobili su prvo poluvreme sa 49:40, ali su u nastavku odigrali veoma loše.

Vodili su 68:58, a onda je usledila velika serija gostiju, poveli su igrači FMP-a sa 68:70, ali su nakon toga totalno pali u igri.

Budućnost je bez velikih problema uspela da preokrene rezultat, a prednost nije ispuštala do samog kraja meča.

Boris Savović je imao 19 poena, Vilijams i Rejnolds po 13. Na drugoj strani, Bolden je imao 21 poen, Ljubičić 16. Inače, gosti su nastupili sa samo 10 košarkaša, a na terenu nije bilo Filipa Čovića.

Moramo, za kraj, napomenuti i da je potez utakmice izveo Aleksa Ilić, videli smo fantastično zakucavanje o kojem će se tek pričati.