Budiveljnik se raspucao pred Partizan

• 01. decembar 2013.

• 17:18

Svi Partizanovi rivali u evroligaškoj grupi "A" već su odigrali svoje mečeve u domaćim šampionatima a samo je Nanter u subotu doživeo poraz. Ono što može da zabrine crno-bele je ubedljiv trijumf koji je Budiveljnik ostvario pred gostovanje u "KombankAreni".

Šampion Srbije i ABA lige igra svoj meč desetog kola u regionalnom šampionatu protiv Olimpije a svi rivali crno-belih iz evroligaške grupe "A" već su obavili svoj posao u domaćim takmičenjima.

Od pet ekipa iz Partizanove grupe samo je Nanter doživeo poraz u francuskom šampionatu na gostovanju Dižonu.

U uzbudljivom meču domaćin je savladao Partizanovog rivala rezultatom 82:80 (18:25, 28:17, 21:13, 15:26) čime je nastavljena tradicija da timovi koji dobiju crno-bele u EL naredni meč gube u domaćem šampionatu.

Barselona je, za razliku od prethodne nedelje, bila više nego ubedljiva pa je na svom terenu savladala Saragosu rezultatom 73:50.

CSKA i Fenerbahče takođe su ostvarili pobede u VTB ligi, odnosno Superligi Turske. Moskovljani su bili bolji od Kranih Krila i slavili rezultatom 67:50.

Srpski reprezentativci Nenad Krstić i Miloš Teodosić proveli su po 16 minuta na terenu i imali zapažen učinak. Kapiten reprezentacije Srbije postigao je 10 poena i tome dodao 6 skokova, dok je Teodosić ubacio 9 poena uz 3 asistencije i 2 skoka.

Košarkaši Fenerbahčea, posle poraza u Barseloni, koji im je bio prvi u ovogodišnjem izdanju Evrolige, "naplatili" su to u domaćoj ligi. Na domaćem terenu bili su bolji od Seldžuka i slavili rezultatom 97:80 (20:20, 26:18, 20:20, 31:22).

Za navijače Partizana i stručni štab šampiona Srbije i ABA lige svakako je bila najinteresantnija utakmica koju je naredni rival crno-belih igrao u okviru osmog kola ukrajinske Superlige.

Budiveljnik je posle sjajnog izdanja u duelu sa CSKA iz Moskve kao domaćin preslišao Azovmaš i slavio rezultatom 82:65 (22:19, 21:10, 19:17, 20:19).

Najefikasniji pojedinac u redovima Budiveljnika bio je Darjuš Lavrinovič koji je za 34 minuta postigao 23 poena i tome dodao 8 skokova. Dvocifren učinak imali su još Anisimov (17p) i Minard (14p) a poslednje pojačanje kijevskog kluba Dekvon Kuk proveo je 25 minuta na parketu i postigao 8 poena.