sreda 17.04.2019.
18:58

Makedonski predstavnik iznenadio Zadar u prvom meču baraža i došao u poziciju da na svom terenu igra za povratak u ABA ligu.

aba-liga.com/Zadar/Zvonko Kučelin

Finalista plej-ofa druge ABA lige iznenadio je večeras ekipu Zadra u prvoj utakmici baraža za popunu ABA lige.

MZT iz Skoplja slavio je kao gost rezultatom 89:83 (30:18, 27:18, 22:25, 10:22) i "brejkom" stekao šansu da pred svojim navijačima igra za povratak u najjače regionalno košarkaško takmičenje.

Prevagu na večerašnjoj utakmici u dvorani "Krešimir Ćosić" napravilo je prvo poluvreme koje su domaći odigrali ispod svakog nivoa.

Posle petnaest minuta igre MZT je imao 20 poena prednosti, a na pauzi je razlika iznosila 21 poen u korist gostujućeg tim.

U trećoj četvrtini viđen je egal, a onda je Zadar u poslednjem kvartalu uspeo da smanji rezultatski zaostatak ali ne i da uhvati priključak jer je razlika bila prevelika.

Goste su do "brejka" u Zadru vodili Andrija Bojić (24 pts, 9 sk, 3 as) i Džejms Vudard (22 pts, 7 sk, 3 as), a veliki doprinos dali su Ive Ivanov (19 pts, 3 sk, 2 as) i Lester Medford (13 pts, 3 as).

U poraženom timu najefikasniji su bili Luka Božić (19 pts, 10 sk, 8 as) i Mario Litl (18 pts, 3 sk).

Revanš je na programu narednog utorka u Skoplju, a eventualna majstorica 30. aprila u Zadru.