Brejk u Klivlendu, Indijana povela u seriji

Autor: Boban Filipović
ponedeljak 16.04.2018.
00:17

Vruć šamar za LeBronovu družinu na startu plej-ofa, uništio ih je Viktor Oladipo.

EPA-EFE/DAVID MAXWELL

Pejsersi su veoma motivisano krenuli u doigravanje, vodili su svih 48 minuta i  ubedljivo dobili prvu utakmicu kao gosti protiv branioca titule na Istoku.

Već u provoj četvrtini gosti su stekli ogromnih 20 poena prednosti kada je Lens Stivenson brutalno zakucao uz faul, taj potez je bio slika i prilika onoga što se dešavalo na parketu u ranoj fazi meča.

Clear the lane for @stephensonlance! 🛫🔨 #NBAPlayoffs

A post shared by @ nbatv on Apr 15, 2018 at 1:28pm PDT

Klivlend se u drugoj deonici u jednom trenutku spustio na minus deset, ali je Oladipo držao Indijanu i do odlska na veliki odmor postigao 21 poen.

Početkom drugog poluvremena Indijana odlazi na maksimalnih +23, Klivlend ni to nije obeshrabrilo, u finišu treće i početkom četvrte deonice domaći uspevaju priđu na dva poseda, ali nisu imali snage za preokret, fenomenalni Oladipo im to nije dozvolio.

Utakmica je završena rezultatom 80:98, pa su Pejsersi poveli sa 1:0 u seriji. Podsetimo da su prošle godine sa Polom Džordžom kao liderom počišćeni od Klivlenda, sve četiri utakmice su izgubili u neizesnoj završnici, večeras neizvesnosti nije bilo.

Oladipo je bio igrač utakmice sa 32 poena (6/9 trojke), šest skokova, po četiri asistencije i krađe i jednom blokadom. Odličnu podršku imaoje u Majlsu Tarneru, Lensu Stivensonu i Bojanu Bogdanoviću.

Na drugoj strani, LeBron je zabeležio trip-dabl: 24 poena, 12 skokova i 10 asistencija, ali nije bilo dovoljno. Džej-Ar Smit je ubacio 15, Leri Nens Džunior 10, Kevin Lav 9 poena i imao 17 skokova.

Kavsi su šutirali trojke ispod 25%, Indijana je bila na blizu 40%, gosti su imali i pet krađa više i pet izgbljenih lopti manje i jasno da iz takvu statistiku i fenomenalnog Oladipa nisu mogli da izgube utakmicu.

The @pacers take 1-0 series lead with 98-80 victory over @cavs! #NBAPlayoffs

A post shared by NBA (@nba) on Apr 15, 2018 at 3:20pm PDT