Bravo, Zvezdo! Peta u nizu!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 19. januar 2017.

• 21:45

U okviru 18. kola Evrolige Crvena zvezda je uspela da veže i petu pobedu u nizu savladavši Makabi u gostima sa 67:71 (17:16, 17:17, 20:15 i 13:23)!

Ništa od osvete Makabija, Zvezda je stigla do pete u nizu!

Ekipa Dejana Radonjića je danas slavila protiv nekadašnjeg šampiona Evrope po drugi put u ovoj sezoni (što je veoma bitno) i tako došla do desete pobede u sezoni Evrolige!

Crvena zvezda je solidno počela današnji meč, Luka Mitrović je poveo kapitenski svoj tim sa pet vezanih poena, ali je Makabi veoma brzo stigao do prednosti zakucavanjem Rada za 7:4.

Nakon toga gledali smo egal prvu četvrtinu, a Crvena zvezda je stigla do prednosti trojkom Bjelice za 15:16. Ipak, domaćin uz dva poena stiže do vođstva nakon prvih deset minuta.

U nastavku, slaba Crvena zvezda.

Ohajon je pogodio trojku, zatim je usledila nova serija, ukupno 8:0, za najveću prednost Makabija. Ipak, Crvena zvezda povratkom Stefana Jovića dolazi do daha, a Dion Tompson je čovek koji je najviše doprineo novom rezultatskom egalu.

Početkom treće četvrtine Crvena zvezda dolazi do sjajne igre u odbrani i napadu, Dženkins i Lazić su proradili, a onda je i Jović sjajnim potezom doneo najveću prednost našem šampionu od 41:46. Ipak, Gaudlok je tada počeo da igra na najvišem mogućem nivou.

Vezao je osam poena pred kraj četvrtine, od toga dve trojke koje su bile veoma teške, sve to za ukupnu seriju od 10:0 i prednost Makabija od 54:46.

U poslednjoj deonici novi povratak Crvene zvezde.

Izabranici Dejana Radonjića uspeli su veoma brzo da nadoknade prednost Makabija i to sa tri trojke preko Gudurića, Simonovića i Lazića. Gaudlok je uspeo da novom trojkom vrati Makabi na 4 poena prednosti, ali je kasnije Simonović uspeo da pogodi novu trojku i pokazao je da će biti najveći Zvezdin adut u poslednjih pet minuta meča.

U poslednja dva minuta Makabi je ušao uz prednost od jednog poena pošto je Ognjen Kuzmić pogodio samo jedno slobodno bacanje, da bi na minut i po pre kraja Stefan Jović doneo Zvezdi prednost od jednog poena - 67:68, a zatim je i Kuzmić zakucavanjem dodatno naterao navijače Crvene zvezde na radost.

Nisu igrači Zvezde ispustili prednost, neka počne slavlje!

Stefan Jović je imao 14 poena i 7 asistencija, Kuzmić 8 poena i 9 skokova i upravo je on proglašen za igrača utakmice. Tompson je dodao 10 poena, a Lazić 8. Na drugoj strani Gaudlok 19 poena, Ajverson 13.