utorak 15.10.2019.
19:51

Partizan i dalje neporažen u Evrokupu!

BETAPHOTO/MILOS MISKOV/MO

Drama u Vilnjusu i pobeda Partizana. Ekipa Andree Trinkijerija je uspela da slavi sa 61:66.

Lijetuvos je bolje počeo ovaj duel, poveli su domaći sa 5:0, prednost je bila i 10:4 nakon čega je Partizan počeo sa boljom igrom.

Markus Pejdž je pogodio trojku, ali je na drugoj strani uzvratio Terel Holovej za najveću prednost domaćih od 16:9.

Mozli i Pejners su pogocima uspeli da svedu minus na samo 1 poen, ali je Lijetuvos uspeo da vrati prednost dobrom igrom u odbrani, Partizan je imao ogromnih problema da postigne koš veliki deo druge četvrtine.

Ipak, sam kraj četvrtine ponovo pripada crno-belima, Pejdž pogađa za dva, potom i Mozli, a onda trojka Voldena za prednost Partizana! Kada je Pejdž pogodio za tri bilo je 30:34 za ekipu Andree Trinkijerija.

Trojkom Pejdža je Partizan poveo sa 37:30, Lijetuvos je držao priključak, a onda je na scenu stupio i reprezentativac Sribije Stefan Birčević koji je pogodio trojku za 37:44. Mogao je Partizan i do dvocifrene prednosti, ali je umesto toga Lijetuvos uspeo da se vrati u meč krajem četvrtine i da čak i povede sa 48:46.

Partizan je poveo početkom poslednje deonice, igrale su se dobre odbrane, ali je Mozli ponovo došao do izražaja.

Nije moglo bez drame u poslednjim minutima igre.

U poslednji minut Partizan je ušao sa napadom i prednošću od dva poena, ali je Zagorac bio neprecizan. Ključni trenutak meča bio je kada je Gordić preuzeo odgovornost na sebe, pogodio je trojku za 63:59, a domaćima nije ostalo mnogo do kraja kako bi napravili nešto više.

Pako Kruz i Eimantas Bendzius imaju po 15 poena kod domaćih, a u ekipi Partizana najviše se istakao Markus Pejdž sa 17 poena. Gordić je imao 13 poena i 7 asistencija, Mozli je imao 11 poena i 7 skokova.