Boston težim putem do pobede

• Autor: Boris Jovanović

• 04. jun 2012.

• 07:25

Seltiksi izgubili veliku prednost u regularnom delu, ipak posle produžetka izjednačili rezultat na 2:2 protiv Majamija.

Bilo je to savršeno poluvreme za Boston. Sipali su koševe sa svih pozicija i ubacili gostima 61 poen, što je neuobičajeno i za regularnu sezonu, kamoli za plej - of. Prednost Bostona je bila i +18, ali su onda stvari krenule loše.

Prvo je Radžon Rondo u poluvremenu u izjavi za TNT rekao da su strašno motivisani kukanjem Majamija na sudije, a onda su se stvari okrenule.

Seltiksi su ubacili svega 12 poena u trećem periodu, njihova prednost se istopila, imali su doduše +5, ali nikako nisu uspeli da nađu rešenja u napadu, Na drugoj strani posle očajnog poluvremena razigrao se Vejd. Majami je imao šansu da pobedi u regularnom delu, zatim je ostao bez Lebrona koji je morao na klupu zbog šest penala. Rondo je odigrao sjajno par napada i zatvorio meč.

Tako je druga od četiri utakmice u ovoj sjajnoj seriji rešena u produžetku.

Kod Bostona Rondo 15 poena i isto toliko asistencija, Pirs 23, Garnet 17 uz 14 skokova. Na drugoj strani Lebron 29, Vejd 20 poena.

Serija se vraća na Floridu, meč broj 5 na programu je u utorak.

Boston - Majami 93:91 (2:2)