Boston odbranio svoju "tvrđavu"

• Autor: Boris Jovanović

• 02. jun 2012.

• 08:36

Seltiksi smanjili na 2:1, kontrolisali meč protiv Majamija, a Kevin Garnet dominirao pod košem.

Bolni poraz u produžetku u Majamiju nije ostavio traga na Bostonu. Ako je Majami očekivao da Rondo nastavi svoj teror (ubacio im je 44 poena pre par dana), prevarili su se.

Ovoga puta glavnu ulogu u napadu je imao Kevin Garnet. Iako u 36. godini KG je još uvek jedan od najboljih visokih igrača u ligi. Rondo ga je hranio loptama, on je koristio svoju visinu, ali i umeće protiv Turijafa i Haslema. Meč je završio sa 24 poena i 11 skokova, uz 60% šuta.

Upravo su poeni iz reketa bili kategorija u kojoj je domaćin dominirao. Već na prelazu prve druge četvrtine Boston je napravio seriju 15:0, posle toga se nisu osvrtali.

Njihova prednost je iznosila i +24 u drugom poluvremenu. U finišu se Hit spustio na -8 ali to je bilo sve. Lebron je ubacio 34 poena, ali je u poslednjem periodu ubacio samo jedan šut kada je Boston stegao odbranu. Ostali ni blizu, Vejd je ubacio 18, Majami je imao dobar procenat šuta, ali su promašili 10 bacanja. Uz skok, to je bilo i presudno.

Ali, vode sa 2:1, imaju još jednu šansu da naprave brejk, četvrti meč je u nedelju, opet u Bostonu.

Boston - Majami 101:91 (1:2)