Borac očitao lekciju neprepoznatljivoj Zvezdi!

utorak 24.04.2018.
19:56

Ono što im pre dva meseca nije uspelo u Kupu Koraća u Nišu, Čačani uradili večeras, pred svojim navijačima!

Pavle Ranđelović/RKSIS

U derbiju trećeg kola Superlige Srbije, ekipa čačanskog Borca savladala je večeras branioca titule, ekipu Crvene zvezde sa 70:63, iako je domaćin igrao bez reprezentativca Ilije Đokovića.

Zvezda je ovu utakmicu otvorila trojkom Džejmsa Feldina, ali je Borac vrlo brzo preuzeo kontrolu dešavanja na terenu.

Predvođeni Milošem Dimićem, Čačani su preuzeli vođstvo i sve vreme tokom prvog poluvremena su bili u rezultatskoj prednosti. Ona je postala dvocifrena sredinom drugog kvartala, posle trojke Kutlešića, a onda i poena Pešakovića, za ubedljivih 35:23.

Favorizovani gosti bili su potpuno van ritma kada je u pitanju šut za tri poena, samo u prvom poluvremenu šutirali su 2-16 van linije 6.75, na kraju 7-28. Isto se može reći i za slobodna bacanja (16-31 na kraju).

Borac je do kraja druge četvrtine uspeo da zadrži dvocifrenu prednost, na odmor je otišao sa ''plus 11'' - 37:26.

Očekivala se Zvezdina reakcija, ali umesto toga, gosti su još više ''potonuli'' tokom treće četvrtine, kada Borac posle pogotka Pešakovića dolazi do maksimalne prednosti na ovom meču - 46:28!

Taj rezultat stajao je na semaforu sredinom trećeg kvartala, a Zvezda do početka poslednje četvrtine nije uspela da se mnogo približi - u poslednjih deset minuta ušlo se rezultatom 55:41 za Čačane.

Ali, tada počinju problemi za ekipu Jovice Arsića. Usledio je najslabiji period njihove igre, što Zvezda koristi i na oko pet minuta do kraja prilazi na 57:54.

Imali su crveno-beli priliku i za izjednačenje, nisu je iskoristili, posle čega Marinović pogađa trojku iz kornera za ''plus šest'' - 62:56, na tri i po minuta do kraja. Posle tajm-auta Dušana Alimpijevića, Filip Čović vraća istom merom Čačanima - trojka za 62:59.

To nije uzdrmalo domaće, koji potom prave seriju 5:0 i posle trojke Todorovića stižu na 67:59, dva i po minuta do kraja utakmice!

Tek na ulasku u poslednji minut, Zvezda opet preko Čovića smanjuje na 67:61, ali kada je Pešaković pogodio u sledećem napadu, postalo je jasno da gosti više ne mogu da se nadaju preokretu.

Pešaković sa 13, Stojadinović sa 12 (10 skokova) i Dimić sa 11 poena bili su najefikasniji u ekipi Borca, a u Zvezdi Filip Čović koji je posle slabog početka na kraju stigao do 18 poena. Uz njega, kod gostiju jedini dvocifreni bio je Marko Kešelj sa 10 poena. Feldin je potpuno podbacio sa samo tri poena, i to ona pomenuta na početku meča. Sve ostalo je promašio (za 20 minuta 0-2 za dva, 1-7 za tri poena).