ponedeljak 12.08.2019.
21:06

Nova pobeda ''Orlova'', ovoga puta u Kaunasu.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Dva dana posle trijumfa reprezentacije Srbije u beogradskoj ''Štark Areni'' (72:68), ''Orlovi'' su večeras gostovali u Kaunasu, gde su imali još jednu proveru u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo u Kini.

Ponovo je Srbija bila bolja od Litvanije, ponovo je na kraju bilo četiri poena razike za naš tim - 95:91!

Reprezentacija Srbije je u Kaunas doputovala bez Miloša Teodosića, koji je u subotu obnovio povredu stopala i po svemu sudeći neće moći da nastupi ni na Svetskom prvenstvu.

Početnih nekoliko minuta proteklo je u nešto boljoj igri domaćina, koje je od starta odlično služio šut za tri poena, ali i u našem timu je trojkaški raspoložen bio Bogdan Bogdanović, koji je do kraja prvog poluvremena upisao tri trojke iz šest pokušaja.

Prva četvrtina završena je minimalnim vođstvom Litvanije od 22:20, a u drugoj se razigrao i Nikola Jokić, pa je Srbija uspela da rezultat preokrene u svoju korist. U poslednjoj sekundi drugog kvartala, Vasa Micić je pogodio trojku od tablu za ''plus osam''na poluvremenu - 45:37.

Nakratko je početkom treće četvrtine prednost ''Orlova'' postala i dvocifrena, ali opet su se Litvanci raspucali, lako probijali našu odbranu i u ovom delu igre su postigli čak 34 poena, pa se u poslednju deonicu ušlo rezultatom 71:69 za domaću selekciju.

Potom su domaći svoju prednost uvećali i na sedam poena razlike (79:72), ali Bjelica sa dve trojke, pa odličnom asistencijom Jokiću, onda i Bogdanović sa još par trojki vraćaju Srbiju u igru i u sam finiš meča ušlo se potpuno ravnopravno.

Na minut i po pre kraja Simonović pogađa trojku za vođstvo ''Orlova'' od 91:89. Uspeli smo potom da se odbranimo, a u narednom napadu, na ulasku u poslednji minut meča, Bogdanović je fauliran, posle čega je as Sakramenta oba puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja i Srbija je povela sa 93:89.

Posle tajm-auta uzvarća Grigonis, smanjuje na 93:91, ali Bogdan Bogdanović je večeras nezadrživ - novi pogodak za 95:91!

Na kraju, Bogdan se zaustavio na 27 poena, uz pet trojki, a Jokić ga je pratio sa 14 postignutih poena.