• 01. decembar 2013.

• 18:38

Branilac trofeja u ABA ligi ostvario je osmi ovosezonski trijumf u okviru 10. kola regionalnog šampionata. Crno-beli su u "Pioniru" savladali Olimpiju vođeni sjajnim Bogdanom Bogdanovićem koji je nastavio sa sjajnim partijama na poziciji plejmejkera.

Izabranici Duška Vujoševića nastavili su da pobeđuju u regionalnoj košarkaškoj ligi uprkos činjenici da od duela sa ekipom CSKA iz Moskve u Evroligi igraju bez prvog pleja Lea Vestermana.

Partizan je večeras savladao Olimpiju rezultatom 63:52 (17:20, 18:11, 14:13, 14:8) i tako zadržao korak sa vodećom Crvenom zvezdom Telekom i Cedevitom.

Crno-beli su samo na startu večerašnjeg duela sa "fenjerašem" imali rezultatski zaostatak i probleme u igri.

Za prva četiri minuta Partizan je postigao samo dva poena pa je Vujošević bio primoran da "zove" tajm-aut koji je dao rezultata tek krajem prve deonice ali je prednost gostiju posle deset minuta iznosila osam poena (20:12).

Druga četvrtina bila je presudna za konačan ishod utakmice pošto su crno-bele preuzeli vođstvo, pre svega zbog dobre igre u odbrani ali i šuterski raspoloženog Bogdana Bogdanovića koji je postigao deset od 18 Partizanovih poena u drugoj deonici.

Kada je domaći sastav uspeo da održi prednost u rezultatski izjednačenoj trećoj četvrtini postalo je jasno da će Partizan upisati osmi ovosezonski trijumf.

U poslednjoj deonici crno-beli su primili samo 8 poena pa je na kraju upisana pobeda sa dvocifrenom prednošću.

Kako je već rečeno, Bogdan Bogdanović ponovo je bio raspoložen za igru i pokretao Partizan. Za 35 minuta na terenu postigao je 21 poen, ostvario 7 skokova i 6 asistencija.

Žofri Lovernj večeras je podbacio jer je iz igre šutirao 1/9 pa je uz jedno pogođeno bacanje postigao samo tri poena. U skoku je održao svoj nivo i participirao sa osam uhvaćenih lopti.

Dvocifren učinak u redovima Partizana imali su pored Bogdanovića još Kinsi (11p), Musli (11p) i Milutinov (10p) a kod gostiju je Gailius sa 15 poena bio najbolji pojedinac.

Partizan se nakon deset odigranih utakmica u ABA ligi nalazi na deobi prve pozicije sa skorom 8-2 koji imaju još Crvena zvezda Telekom i Cedevita.