Bogdan pogodio ključnu trojku, tesna pobeda Fenera

nedelja 31.01.2016.
17:56

Ekipa Fenerbahčea ostvarila je novu pobedu u šampionatu Turske i to na gostovanju ekipi Ankara Kolejliler rezultatom 71:70.

Twitter, Fenerbahçe Basketbol

Veoma neizvesna utakmica danas u Ankari.

Domaći su imali nekoliko prilika da savladaju učesnika Evrolige i prošlogodišnjeg učesnika F4 tog takmičenja, ali im nije pošlo za rukom zahvaljujući mirnoći Ekpea Judoa i Bogdana Bogdanovića u poslednjem minutu meča.

Ankara je vodila sa 5 poena prednosti nakon prvog poluvremena, ali nisu uspevali da se odlepe od ekipe koja je možda i u najboljoj formi u Evroligi u ovom trenutku.

Ušlo se u neizvesnu završnicu, Ankara je vodila sa 67:66 na ulasku u poslednji minut, ali je onda Bogdan Bogdanović pogodio trojku iz ugla čime je doneo vođstvo Feneru od dva poena (67:69).

Ipak, domaći su u poslednjih 15 sekundi ušli uz prednost od 70:69, a odlučujući koš na 10 sekundi pre kraja postigao je Ekpe Judo za konačnih 71:70.

Fener je trenutno na prvom mestu šampionata Turske sa 12 pobeda i 4 poraza, ali ima utakmicu više od Efesa koji ima isti broj pobeda.

Bogdanović je danas imao 6 poena, Kalinić 7, Veseli 4, a najbolji je bio Datome sa 17.