BL - Bajern zatvorio krug, Lučić blistao!

nedelja 27.01.2019.
18:15

Košarkaši minhenskog Bajerna kompletirali su prvu fazu ligaškog dela Bundeslige bez izgubljene utakmice.

Epa/Yuri Kochetkov

Nemački šampion zabeležio je sedamnaestu uzastopnu pobedu u Bundesligi i tako zatvorio krug u domaćem prvenstvu bez izgubljene utakmice.

Bajern je danas kao gost savladao Bajrojt rezultatom 93:90 (30:23, 20:18, 18:22, 25:27) predvođen raspoloženim Vladimirom Lučićem koji je bio najefikasniji pojedinac u ekipi Dejana Radonjića.

Gosti su kontrolisali situaciju na parketu tokom većeg dela utakmice, ali su u drugom delu poslednje četvrtine dozvolili protivniku da se vrati u život.

U dva navrata je Bajrojt prilazio Bajernu i hvatao priključak, ali je oba puta ekipa Dejana Radonjića odbila nalete domaćina i uspešno privela posao kraju.

Vladimir Lučić bio je najefikasniji u pobedničkom timu sa 21 poenom (6/8 za dva, 2/4 za tri), 4 skoka, 2 asistencije i jednom ukradenom loptim. Pratili su ga Nihad Đedović (16 pts, 5 sk, 2 as) i Derik Vilijams (10 pts, 4 sk, 4 as).

Stefan Jović je za manje od 13 minuta na terenu postigao dva poena, ostvario 3 asistencije i zabeležio 4 ukradene lopte, dok je Nemanja Dangubić postigao jedan poen uz 2 skoka i 2 ukradene lopte.

U ekipi Bajrojta najefikasniji su bili Erik Mika (23 pts, 6 sk, 2 as) i Demon Bruks (20 pts, 6 sk, 2 as).