Birčinih pet trojki nedovoljno za trijumf

Autor: Boban Filipović
subota 10.02.2018.
19:16

Veoma loše drugo poluvreme koštalo je poraza Birčevića i drugove u 18. kolu turskog šampionata.

Beta/SašaĐorđević/Ev

U Istanbulu je "pukla stotka" u režiji košarkaša Trabzospora.

Iako su gosti imali dvocifren minus na poluvremenu, u nastavu su razbili domaći sastav, ubacili 57 poena u drugom poluvremenu, a primili 39, pa je utakmica završena rezultatom 92:100.

Trabzon je do pobede vodio trio Vasiliauskas, Eldridž, Grin, njih trojica su ubacili tri četvrtine ukupnog broja poena svoje ekipe.

U redovima Istanbula, koji je propustio lepu priliku da se vrati u plej-of zonu, ponovo je najbolji srpsko-hrvastki centarski tandem. Stefan Birčević je pogodio pet trojki iz šest pokušaja i meč završio sa 20 poena i šest skokova, Ivan Buva je brojao do 22 i takođe uhvatio šest lopti pod obručima.