Bezidejna Zvezda u drugom poluvremenu, Himki se radovao u Beogradu

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 16. januar 2018.

• 20:47

Loša partija Crvene zvezde u drugom poluvremenu, mali broj raspoloženih igrača i dosta promašenih zicera, šampion Srbije nije mogao da pobedi danas raspoložene Ruse.

Šved i družina su uspeli da preokrenu rezultat u dvorani "Aleksandar Nikolić" večeras protiv Crvene zvezde, odigrali su sjajno drugo poluvreme i slavili sa 70:79 (21:14, 16:17, 17:21 i 16:27).

Dobro je otvorena utakmica po ekipu Dušana Alimpijevića, posebno što se tiče šuta za tri poena. Počelo je trojkom Dangubića sa osam metara, a ovaj krilni košarkaš je nakon toga nastavio da puni koš gostiju.

Pogodio je tri uzastopne trojke za manje od dva minuta, gosti nisu znali za sebe, na semaforu je pisalo 14:5 u korist Crvene zvezde.

Šved nije bio toliko raspoložen za šut u prvoj četvrtini, promašio je sva tri šuta za tri, pogodio jednu dvojku i četiri slobodna bacanja.

Prvi deo igre je završen u korist Crvene zvezde sa 21:17, a u nastavku se probudio reprezentativac Rusije i jedan od najboljih košarkaša Evrolige. Pogodio je Šved trojku, Marković za dva, prišli su gosti na 2 poena razlike, odmah nakon toga i izjednačili.

Ipak, Ročesti stupa na scenu, pogađa dve trojke, Dangubić je nastavio sa sjajnim šutem za tri poena, postigao i 18. poen u prvom poluvremenu za prednost Crvene zvezde od 37:26. Ipak, gosti sa 5 poena na samom kraju četvrtine smanjuju rezultat i imali su čemu da se nadaju u nastavku.

Šved početkom treće deonice pogađa novu trojku, Malkom je pogodio za dva, potom Dženkins za 3, gosti su poveli posle dužeg vremenskog perioda sa 37:39.

Bilo je i +4 za goste nakon poena Andersona, ali se potom razigrava Džejms Feldin koji sa četiri uzastopna pogotka vraća Zvezdu u život. Nošena sjajnim navijanjem publike, Crvena zvezda stiže i o 48:43, ali se gosti ponovo vraćaju u igru i pred sam kraj treće deonice su poveli sa 49:52.

Fenomenalni Ročesti ponovo tada preuzima odgovornost, pogodio je pet uzastopnih poena, imao neverovatnu statistiku na kraju treće deonice, 20 poena, 9 skokova i 7 asistencija.

Nakon nove trojke Ročestija početkom poslednje deonice Crvena zvezda stiže do 57:52, napravio je ovaj košarkaš seriju od 8:0 protiv Himkija, ali zatim sledi nova serija Rusa. Anderson, Marković, Malkom i Monia vraćaju prednost gostima, a kada je Šved pogodio trojku, bilo je 62:67 na pet minuta do kraja.

Hanikat je pogodio za 62:71, sve manje nade je bilo za crveno-bele, ali je Dušan Alimpijević imao malo raspoloženih igrača danas. Zvezda je odigrala par dobrih odbrana, sprečila poene gostiju, prišla na 66:71, ali je nakon nesportske lične greške Branka Lazića nad Aleksejom Švedom sve bilo rešeno, ostalo je samo minut i po do kraja, a Himki je vodio sa 66:76 nakon pet vezanih poena njihovog najboljeg košarkaša.

Podatak da su Feldin, Dangubić i Ročesti postigli 60 od 70 poena Crvene zvezde dovoljno govori o tome koliko je Zvezda imala raspoloženih igrača.

Na kraju, Ročesti 27 poena, 9 skokova i 7 asistencija, indeks 38. Feldin je imao 13 poena, Dangubić 20. Na drugoj strani Šved 29 poena, 5 skokova, 4 asistencije, Anderson 14 poena, Marković je dodao 7 poena i 6 asistencija.