Bez brige Zvezdo, sutra je nova ''meč lopta''!

• 29. april 2015.

• 22:16

Finalna serija ABA lige nastaviće se i sutra, Cedevita se vratila u igru, ali Zvezda je i dalje u velikoj prednosti.

Košarkaši Crvene zvezde Telekom propustili su priliku da već večeras osvoje šampionski prsten u ABA ligi.

Oni su u trećoj utakmici finala plej-ofa poraženi u Zagrebu od Cedevite rezultatom 72-62 pa sada vode sa 2-1 u pobedama.

Ekipa Dejana Radonjića je večeras bila oslabljena neigranjem povređenog centra Maika Cirbesa, pa je znatno veći teret morao da padne da Bobana Marjanovića.

I pored toga, Zvezdin najbolji igrač ove sezone je i večeras bio najistaknutiji pojedinac u svom timu, pravio je najviše problema protivniku, ali ga saigrači nisu pratili, odigrali su daleko ispod svog nivoa, što su Zagrepčani umeli da iskoriste.

Beogradski crveno-beli su samo u uvodnim minutima uspeli da povedu, preko Kalinića koji je na startu vezao šest poena, ali od trojke Ukića za vođstvo Cedevite od 9-6, kola su za Zvezdu počela da idu nizbrdo.

Od tog trenutka, razlika u korist Zagrepčana počela je polako da se uvećava. U sedmom minutu je već bilo 16-8 za Cedevitu, a na kraju prve deonice ''plus 7'' - 23:16.

Početak druge deonice doneo je novu seriju Cedevite, pet vezanih poena Baraća i na semaforu je ubrzo stajalo 29-16 za domaći tim.

Do kraja prvog poluvremena, Zvezda je uspela da ublaži prednost Zagrepčana, na odmor se otišlo rezultatom 41-33 u korist Cedevite.

nadali su se navijači Zvezde preokretu u nastavku, ali kada su domaćui već za četiri minuta igre u nastavku uspeli da dupliraju vođstvo i povedu sa 50-35, postalo je jasno da se ovde nekakav preokret ne može očekivati.

Tu se Zagrepčani nisu zaustavili, pa su nešto kasnije poenima Babića stigli i do ''plus 19'' - 56:37. Zvezda nije imala odgovor do kraja meča, ali je za utehu uspela da u poslednjoj deonici poraz učini pristojnijim - 72:62 na kraju.

Barać sa 15, Tomas sa 14 i Babić sa 12 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a u Zvezdi su bolji od ostalih bili Marjanović sa 16 poena i šest skokova i Nikola Kalinić sa 10 poena i sedam uhvaćenih lopti.

Četvrta utakmica finalne serije na programu je sutra u isto vreme na istom mestu.