Bešiktaš prejak za Partizan

• Autor: Bojan Jovanovic

• 12. oktobar 2012.

• 20:43

Ekipa Partizana poražena od Bešiktaša u Istanbulu u prvom kolu Evrolige sa 81:65 (19:14, 20:16, 22:23, 20:12).

Partizan je odlično otvorio meč u Istanbulu.

Tim koji od ove sezone ponovo predvodi Duško Vujošević nalazio u vođstvu većim delom prve četvrtine.

Ipak, domaći Bešiktaš je brzim trojkama preokrenuo rezultat, a treba napomenuti da je i Partizan imao nekoliko prodatih lopti.

Pri rezultatu 11:14 za crno-bele Turci prave plus "osam" i na kraju prve deonice imaju prednost od pet poena - 19:14.

Srpski šampion je na startu druge četvrtine smanjio na 19:18, ali su domaći ponovo vratili solidniju prednostt trojkom Ozera - 22:18.

U nekoliko navrata Partizan je hvatao rezultatski priključak, ali domaći još jednom furioznom serijom stižu do gotovo dvocifrene prednosti.

Maksimalnih 39:30, što je bio i rezultat poluvremena, doneo je zakucavanjem Patrik Kristofer.

U drugom poluvremenu Bešiktaš stiže i do dvocifrene prednosti u 26.  minutu (55:43) koju sigurno čuva do kraja meča.

Na kraju  81:65 (19:14, 20:16, 22:23, 20:12) za Bešiktaš koji je zabeležio prvu pobedu ove sezone u Evroligi.

Kod domaćih je najefikasniji bio Kristofer 25, dok je kod Partizana najviše poena zabeležio Vladimir Lučić (18). U turskom timu solidnu partiju je pružio i bivši igrač crno-belih Kurtis Džeralds sa 15 poena.